Для багатьох людей з дипломатичним досвідом Володимир Зеленський - новачок
Саме так можна охарактеризувати те, що нині відбувається у зовнішній політиці України. Особливо після першої закордонної поїздки Зеленського. Нічого страшного там не відбулося: політичні заяви були підготовлені фахівцями і озвучені президентом. Що стосується наших європейських колег, то вони доброзичливо себе поводять.
Певною мірою вони ставлять до Володимира Зеленського як до товариша, але недосвідченого, і це постійно відчувається під час всіх контактів з новообраним президентом. Але це й не новина, цього слід було очікувати, тому що дійсно для багатьох людей з дипломатичним досвідом, міжнародними контактами – Володимир Зеленський новачок. Власне так це й сприймається, але це виправляється. Практика все розставить на свої місця.
Для України перші візити нового Гаранта пройшли більше зі знаком плюс.
Відбулося знайомство європейських експертів, журналістів і політиків з Зеленським: це не блискуча поява, він нікого нічим не вразив, але тим самим фактом, що він підтвердив зовнішньо-політичний вибір України – він вже заспокоїв еліту ЄС, власне і українського виборця також.
Думаю, що зараз відбувається гра слів з обох боків, і не більше, тому що для представників ЄС зараз важливо продемонструвати Зеленському доброзичливість, не відлякати його, що вони і роблять. Це протокол і намагання встановити довірчі взаємини. Треба судити не по словах, що говорять європейські чи євроатлантичні чиновники, а по конкретних справах. А вони були озвучені, адже ми почули про найближчі перспективи співпраці з Україною, що не може не радувати.
Але у той же час варто пам’ятати, що колись ті ж самі європосадовці прекрасно спілкувалися і з Віктором Януковичем, коли він говорив про європейську перспективу України.
Тому дуже важливо, щоб не лише на словах цей курс зберігався в Україні, а щоб ми вже побачили і кроки з боку нової влади і команди президента, і майбутнього парламенту, де вона, очевидно, буде представлена.
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Єврокомісія буде розслідувати ШІ-відео в TikTok із закликами до виходу Польщі з ЄС
Глава МЗС Чехії не вважає доречними заяви посла України щодо спікера Окамури
Сибіга став на захист посла України у конфлікті з чеським спікером
Кіпр розпочинає головувати у Раді ЄС
WSJ: спецслужби США не знайшли доказів "атаки" на резиденцію Путіна
ЗМІ: проєкт європейського винищувача нового покоління відклали на невизначений термін
Хорватія виділяє близько 14 млн євро на закупівлю зброї США для України
Президент: деякі документи для завершення війни будуть готові до підписання в січні
Зеленський про війська США в Україні як гарантію безпеки: "Ми це проговорюємо"
Зеленський: було б бажано, щоб Трамп прилетів в Україну літаком