Чт, 13 лютого 2014

У середу, 12 лютого, під головуванням парламенту Володимира Рибака відбулося позачергове засідання Погоджувальної ради представників фракцій у Верховній Раді.

 

У засіданні взяли участь Перший заступник Голови Верховної Ради України Ігор Калєтнік, заступник Голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський, перший заступник голови депутатської фракції Партії регіонів Михайло Чечетов, заступник голови депутатської фракції ВО «Батьківщина» Сергій Сас, заступник голови депутатської фракції політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Віталій Ковальчук, заступник голови депутатської фракції ВО «Свобода» Андрій Мохник, голова депутатської фракції Комуністичної партії України Петро Симоненко. Позафракційних представляв народний депутат України Ігор Єремеєв.

Керівник парламенту зазначив, що необхідність проведення такого засідання зумовлена зверненням керівників трьох опозиційних фракцій, які відповідно до вимог статей 19 та 73 Регламенту Верховної Ради України вимагають скликати позачергове пленарне засідання.

Учасники наради обговорили питання, які опозиційні фракції пропонували внести до порядку денного такого засідання, а саме: щодо шляхів повернення до Конституції в редакції 2004 року, щодо розгляду ряду законопроектів про амністію без будь-яких умов, а також формування Уряду. Також прозвучали пропозиції щодо розгляду на позачерговому пленарному засіданні шляхів виходу з політичної кризи.

Під час дискусії М. Чечетов, П. Симоненко та І. Єремеєв висловилися проти проведення позачергового засідання, оскільки питання, які пропонується винести на розгляд депутатів, не підготовлені, зокрема не розглянуті профільними комітетами. При цьому присутній на засіданні голова Комітету з питань правової політики Валерій Писаренко наголосив, що у питанні внесення змін до Основного Закону необхідно діяти в конституційному полі.

Своєю чергою, С. Сас підкреслив, що повернутися до Конституції 2004 року шляхом прийняття будь-яких актів, не передбачених Основним Законом та Регламентом, є безперспективним. За його словами, процедура внесення змін чітко регламентована в розділі ХІІІ Конституції і главі 26 розділу V Регламенту Верховної Ради України. Він також нагадав, що Конституційний Суд не відміняє і не скасовує свої рішення.

На зауваження А. Ковальчука щодо своїх міркувань С. Сас підтвердив: «Ми це обговорювали на фракції, і ця позиція, це моя власна позиція, яка узгоджена з керівництвом фракції». За словами А. Ковальчука, «ми можемо повертатися до старої Конституції (2004 року), але лише за рішенням політичним, яке потребує політичної волі від опозиції, більшості і Президента».

Щодо створення уряду С. Сас озвучив позицію, відповідно до якої необхідно домовлятися.

Підсумовуючи, Голова Верховної Ради України висловився за необхідність провести у п’ятницю нараду за участю керівників фракцій для обговорення розкладу засідань на наступний тиждень і особливо на вівторок.

На цій нараді, на думку В. Рибака, також можна обговорити питання, які опозиційні фракції пропонували винести на позачергове пленарне засідання, для подальшого розгляду членами Погоджувальної ради наступного понеділка.

(За повідомленням прес-служби Верховної Ради України).

Архів журналу Віче

Віче №1/2016 №1
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Помста Трампа за "Нобеля", 39 загиблих в Іспанії, Болгарія без президента: новини дня Сьогодні, 20 січня

"Українцям потрібне тепло": Сибіга закликав небайдужих у всьому світі наслідувати приклад Польщі Вчора, 19 січня

Що таке 3D розвал-сходження і чому воно точніше за класичне регулювання Вчора, 19 січня

Додаткові витрати на виправлення помилок: чи потрібен супровід сайту спеціалістами SEO вже після запуску? Вчора, 19 січня

По-справжньому зламостійкі вхідні двері Вчора, 19 січня

ЗМІ: ЄС готує мита на 93 мільярди євро на товари зі США через погрози Трампа Вчора, 19 січня

Орбан похизувався запрошенням від Трампа увійти до його Ради миру 18 січня

ЗМІ: Трамп хоче по $1 млрд від постійних членів його Ради миру, де останнє слово буде за ним 18 січня

Українська делегація прибула до США 17 січня

Українська та американська делегації у суботу проведуть консультації 17 січня