Україна перестала входити до першої десятки країн світу з найвищим рівнем поширення куріння. Про це сьогодні, 23 травня, заявила Голова Комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва на брифінгу в парламенті.
– Згідно з даними Держкомстату, за останні чотири роки кількість курців скоротилася на 17 відсотків – із 10 мільйонів до 8,3 мільйона осіб, – підкреслила Тетяна Бахтеєва. – Завдяки наполегливості громадських організацій та створенню необхідної законодавчої бази нині в Україні повністю заборонена реклама тютюнових виробів, стимулювання їх продажу і спонсорства.
Народний депутат нагадала, що парламентарії шостого скликання збільшили акцизи на сигарети майже в 9 разів (із 49 копійок у 2008 році до 4,35 гривень у 2013 році). "Історичним кроком у захисті громадського здоров'я" вона назвала прийняття закону № 4844-VI в травні 2012 року, який заборонив куріння в усіх закладах громадського харчування.
На думку Голови комітету, вже найближчим часом Верховна Рада зможе досягти серйозних успіхів у боротьбі з алкоголізмом. Першим кроком на цьому шляху стане законодавча ініціатива щодо підвищення акцизу на пиво у три рази – з 0,87 гривні до 2,5 гривні за 1 літр. Надалі заплановані підготовка та внесення цілісного комплексного законопроекту, спрямованого на зниження доступності алкогольних напоїв і повну заборону їх реклами.
– Я впевнена, що вже дуже скоро ми пишатимемося не тільки успіхами у боротьбі з тютюнокурінням, а й успіхами України в боротьбі з алкоголізацією населення, і наш досвід будуть ставити за приклад іншим країнам світу, – підсумувала Тетяна Бахтеєва.
Довідково:
На підставі даних, зібраних разом із Американським онкологічним товариством та Світовим фондом легенів у «Щорічній доповіді щодо тютюну» у десятці країн із найвищим рівнем куріння (за кількістю дорослих, які курять): Словаччина – 30,5% осіб, Туреччина – 31,2%, Румунія – 32,4, Чехія – 36,3%, Угорщина – 36,5% , Болгарія – 38,8%, Росія – 39,1%, Чилі – 40,6%, Папуа-Нова Гвінея – 44,0%, Австрія – 47,0%.
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський підтвердив, що Україну запросили до Ради миру Трампа
Зеленський назвав свою умову для зустрічі з Трампом у Давосі
Зеленський: стан ППО України залежить від єдності Європи і Америки
Зеленський: Європі слід мати власну армію, але не альтернативу НАТО
ЗМІ: Трамп запросив 49 країн у Раду миру, Україна отримала запрошення, але думає
Axios: зустріч Трампа із Зеленським у Давосі все ж буде, але прориву не очікують
Данія і Гренландія запропонували розгорнути на острові місію НАТО
Помста Трампа за "Нобеля", 39 загиблих в Іспанії, Болгарія без президента: новини дня
"Українцям потрібне тепло": Сибіга закликав небайдужих у всьому світі наслідувати приклад Польщі
Що таке 3D розвал-сходження і чому воно точніше за класичне регулювання