Пн, 18 лютого 2013

Володимир Рибак: «Обраний парламент повинен працювати»

Фракція готова до дострокових парламентських і президентських виборів та створює робочу групу з підготовки нового закону про вибори. Про це сьогодні, 18 лютого, заявив голова фракції Арсеній Яценюк на брифінгу після зустрічі фракції з Головою парламенту Володимиром Рибаком.

– Закон передбачатиме обрання депутатів виключно за відкритими списками й не дасть можливості партії влади фальшувати вибори, – сказав Арсеній Яценюк.

Перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв додав, що на зустрічі з Головою Верховної Ради не було вирішено жодне з ключових для опозиційної сили питань. Ідеться про негайне ухвалення рішення про звільнення політв'язнів, запровадження особистого голосування, питання побиття народних депутатів і відсутність реакції на це з боку органів прокуратури.

– Ми готові до персонального голосування. Якщо йти за Регламентом Верховної Ради, то, окрім голосування за допомогою електронної системи, є можливість голосувати руками, а в окремому випадку – бюлетенями. А якщо у нас завтра потрібно розглядати 800 поправок? Скільки часу ми їх будемо голосувати? – зауважив голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Він також зазначив, що сенсорна кнопка, на впровадженні якої наполягає опозиція, не забезпечує персонального голосування, і в п'ятницю, 15 лютого, журналісти змогли в цьому переконатися.

Олександр Єфремов нагадав пропозиції, напрацьовані фракцією Партії регіонів для розблокування роботи законодавчого органу.

– Перше: ми повинні визначитися стосовно системи голосування. Арсеній Яценюк запропонував, щоб голосування здійснювалося у вівторок та четвер, і ми готові до цієї пропозиції. По-друге, керівники фракцій беруть на себе відповідальність за персональне голосування в залі кнопками «за», «проти» або «утримався». Третє питання: перед голосуванням Голова Верховної Ради оголошує прізвища відсутніх депутатів. Картки таких парламентаріїв вилучаються, передаються в апарат ВР. Таким чином проголосувати за депутата, який відсутній, стає неможливо. У разі, якщо депутат не голосує «за», «проти» або «утримався», йому за цей день зарплата не нараховується, – наголосив Олександр Єфремов.

Він також запропонував утриматися від обговорення теми перевиборів.

– Це безглуздо, якщо обрані народні депутати не можуть домовитися між собою й держава має витрачати мільйонні кошти, щоб задовольняти примхи деяких політиків, – додав лідер фракції Партії регіонів.

Раніше Голова Верховної Ради Володимир Рибак заявив, що не розглядає варіантів щодо розпуску парламенту. За словами керівника парламенту, жоден із депутатів, які приходять до нього з різних фракцій – не лише більшості, а й опозиції, не сказав, що готовий іти на перевибори. Тому, наголосив В. Рибак, обраний парламент повинен працювати.

Архів журналу Віче

Віче №1/2016 №1
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Франція виступила за призупинення торгової угоди ЄС зі США через погрози Трампа Вчора, 20 січня

Зеленський підтвердив, що Україну запросили до Ради миру Трампа Вчора, 20 січня

Зеленський назвав свою умову для зустрічі з Трампом у Давосі Вчора, 20 січня

Зеленський: стан ППО України залежить від єдності Європи і Америки Вчора, 20 січня

Зеленський: Європі слід мати власну армію, але не альтернативу НАТО Вчора, 20 січня

ЗМІ: Трамп запросив 49 країн у Раду миру, Україна отримала запрошення, але думає Вчора, 20 січня

Axios: зустріч Трампа із Зеленським у Давосі все ж буде, але прориву не очікують Вчора, 20 січня

Данія і Гренландія запропонували розгорнути на острові місію НАТО Вчора, 20 січня

Помста Трампа за "Нобеля", 39 загиблих в Іспанії, Болгарія без президента: новини дня Вчора, 20 січня

"Українцям потрібне тепло": Сибіга закликав небайдужих у всьому світі наслідувати приклад Польщі 19 січня