Напередодні новорічних свят курсанти Військової академії (м. Одеса) завітали до Одеського комунального навчального закладу «Дитячий будинок «Перлинка», де виховуються, навчаються та проходять соціальну адаптацію діти-сироти.
Майбутні офіцери влаштували справжнє свято для дітлахів, співали разом з ними дитячих та патріотичних пісень, водили хороводи, від імені Діда Мороза подарували придбані за власні кошти солодощі та новорічні подарунки.
– Наші курсанти намагаються підтримувати вихованців дитячого будинку, – каже заступник начальника курсу з виховної роботи факультету високомобільних десантних військ та розвідки майор Богдан Кипран. – Тим паче що діти тут виховуються на кращих традиціях минулого. Вони вже не перший рік беруть активну участь у військово-історичних реконструкціях та «Зірницях», пошукових роботах і є членами військово-патріотичного клубу «Військова доблесть».
За словами директора навчально-виховного закладу Світлани Петрової, з часу утворення дитячого будинку 2006 року тут пройшли соціальну реабілітацію 93 дітей. Нині в закладі перебувають 54 вихованці, з них 17 дітей дошкільного віку та 37 молодшого шкільного віку. Це діти-сироти, а також такі, які тимчасово влаштовані тут на підставі заяви батьків, діти, матері яких відбувають покарання в Чорноморській виправній колонії, а також діти, позбавлені батьківського піклування.
Маю змогу поспілкуватися з маленькими гусарами: 9-річним Сашком Ткаченком та 10-річним Максимом Калашниковим. Хлопці пригадують, що нинішнього літа брали участь у військових реконструкціях та військово-патріотичній грі «Зірниця».
А на моє запитання, ким бажають стати, відповідають лаконічно:
– Десантниками!
Після фотографування з мешканцями навчального закладу «Дитячий будинок «Перлинка» прощаємося з його вихованцями.
– Ви знаєте, нещодавно ми проводили анкетування наших вихованців, – розповідає психолог закладу Тетяна Бабенко, – так-от, на запитання, перед ким ми всі в боргу, наші діти однозначно відповіли: «Перед ветеранами». Дякуємо військовим за те, що не забувають нас!
За її словами, дітям вельми необхідна підтримка сильних і мужніх людей «у погонах», адже в їхній присутності вони на очах дорослішають, стають дисциплінованішими.
На знімку: курсанти Військової академії (м. Одеса) вітають із наступаючим Новим роком вихованців Одеського комунального навчального закладу «Дитячий будинок «Перлинка».
Фото автора.
Автор: Євген ТИЩУК
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Франція виступила за призупинення торгової угоди ЄС зі США через погрози Трампа
Зеленський підтвердив, що Україну запросили до Ради миру Трампа
Зеленський назвав свою умову для зустрічі з Трампом у Давосі
Зеленський: стан ППО України залежить від єдності Європи і Америки
Зеленський: Європі слід мати власну армію, але не альтернативу НАТО
ЗМІ: Трамп запросив 49 країн у Раду миру, Україна отримала запрошення, але думає
Axios: зустріч Трампа із Зеленським у Давосі все ж буде, але прориву не очікують
Данія і Гренландія запропонували розгорнути на острові місію НАТО
Помста Трампа за "Нобеля", 39 загиблих в Іспанії, Болгарія без президента: новини дня
"Українцям потрібне тепло": Сибіга закликав небайдужих у всьому світі наслідувати приклад Польщі