Журнал Віче №7, квітень 2009

ВЛАДА
Парламент опонує Президентові

На 25 жовтня призначено чергові вибори глави держави Якою повинна бути криза, щоб нарешті змусити українських політиків об’єднатися? Світова вже є, а про міжпланетну без інформації про можливе життя на Марсі говорити зарано.

ВЛАДА
Ресурси підуть за реформами

Урахувавши досвід проблемного застосування деяких норм чинного Бюджетного кодексу на практиці, а також вимоги часу щодо вдосконалення окремих процедур у бюджетному процесі, було підготовлено системний законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу.

ВЛАДА
Установімо правила, що об'єднували б Україну

15 березня відбулися вибори до Тернопільської облради. На них переконливу перемогу, здобувши тридцять п'ять відсотків голосів, отримала партія «Свобода». З почуттям жалю та скорботи вітаю пана Олега Тягнибока.

ВЛАДА
Олег ЗАРУБІНСЬКИЙ: «Я бачу сплановану кампанію дискредитації парламенту»

11 березня оприлюднене Звернення Голови Верховної Ради до Президента та парламентаріїв.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Терези української Феміди потребують капітального ремонту

Парламентські слухання «Про стан правосуддя в Україні», присвячені перебігу судово-правової реформи, мали на меті визначити стратегію та концепцію реформування судової системи на основі об’єднаного законопроекту «Про судоустрій і статус суддів».…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Комфорту на 160 мільярдів. Чи подужаємо?

Світова економічна криза «підкосила» програму підготовки до проведення в Україні Євро-2012. Державні мужі вдають, що все йде за раніше укладеним планом. Проте парламентські слухання, які провів заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко, виявили справжній стан справ.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Зробімо ставку на виробництво продовольства, і криза відступить, тотальне падіння економіки зупиниться

Нині дедалі частіше село називають локомотивом, що витягне з кризи суміжні галузі, зупинить тотальне падіння економіки.…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Дві реформи – одна біда

Центральна влада має намір здійснити в Україні дві масштабні реформи – адміністративно-територіальну та житлово-комунального господарства. Однак чекати на них, вочевидь, доведеться ще довго, бо на шляху постає майже непереборна перешкода – великі кошториси.…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Тепло зі стоків зовсім не дивина

Працівники Затуринської очисної каналізаційної станції, одного з об’єктів обласного комунального підприємства «Полтававодоканал», вперше почали одержувати тепло зі стічних вод. Начальник Затуринської станції Іван Мистюк упевнений, що нічого складного в цьому немає.…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Альтернатива газу – сонце, солома й лушпиння

Приблизно півтора мільйона тонн соломи залишається після жнив на полях Вінниччини. Якби її використали для виробництва тепла, то його вистачило б на три (!) опалювальні сезони.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Чорнобильский біль

У квітні спливає 23-тя річниця від дня аварії на Чорнобильській АЕС. «Віче» підготувало відповіді на найпоширеніші запитання про наслідки найбільшої катастрофи в історії атомної енергетики.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Хто виконує церковні обряди, але продовжує грішне життя, користі не матиме

У відносинах із Церквою держава нині дедалі більше відходить від радянської моделі жорсткої сепарації і переходить на партнерську модель. Зрозуміло, що без потенціалу Церкви вкрай важко розв’язувати чимало соціальних проблем.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Тіньові чи авторські

23 квітня – Всесвітній день книг і авторського права В Україні ринок авторського права та суміжних прав перебуває фактично в «тіні». Стало звичним, що українські композитори, співаки, письменники не отримують належної винагороди.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Мовне питання зіпсувало українців?

Стоїмо на порозі сумного ювілею. 50 років тому радянська влада завдала нищівного удару по українській мові, на законодавчому рівні закріпивши панівне становище «вєлікого і могучєго».

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Їм підкоряється небо

Національний авіаційний університет (НАУ) – багатопрофільний навчально-науково-технічний комплекс, за 75 років існування якого підготовлено понад 150 тисяч фахівців для багатьох галузей економіки нашої держави та 140 країн світу за перспективними напрямами й спеціальностями.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
12 квітня Всесвітній день авіації та космонавтики

Вони прославили Україну Українці зробили величезний внесок у розвиток світової авіації та космонавтики. Нині наша країна належить до авторитетних авіакосмічних держав. Саме в Україні тривалий час працював творець першого у світі літака О. Можайський. Київський інженер Ф.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Якби ми мали крила орлині

Наміри Кабінету Міністрів України внести чергові зміни до Правил дорожнього руху в частині підвищення швидкісних режимів різко поляризували думки водіїв і фахівців у сфері безпеки дорожнього руху, правозахисників.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Кермуймо безпечно! Всеукраїнській спілці автомобілістів – 35

Нинішнє життя ми вже не уявляємо без автомобіля. Статистика свідчить, що в нашій державі практично кожен четвертий мешканець має у власному дворі чи гаражі чотириколісного «коня». Автомобіль став не розкішшю, а надійним засобом пересування.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Характер, помножений на удачу

Полтавка Ольга Сухотинська – єдина жінка в Україні, яка очолює обласний осередок Всеукраїнської спілки автомобілістів (ВСА). Народилася вона на Харківщині, успішно закінчила Європейський університет за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
«Тільки за кермом я можу розслабитися, зняти стрес»

Цілеспрямована, енергійна, успішна, про таких, як вона, кажуть: сильна жінка. Олена Щербакова, директор автомобільної школи Донецької обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів у житті звикла домагатися усього сама, не розраховуючи на сторонню допомогу.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
То хто перший простягне «руку дружби»?..

«У секторі Газа залишилося 278 осіб, у тому числі 196 дітей, які є громадянами України. Наша держава стурбована реальною загрозою їхньому життю та безпеці.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Конфлікт шести десятиліть

Еволюція близькосхідного конфлікту у світлі його впливу на систему регіональної безпеки…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Русини в Україні: статус, проблеми та перспективи

(З доповіді на науковій конференції, присвяченій Міжнародному дню захисту прав корінних народів світу, м. Свалява, 9 серпня 2008 року) Будь-яке суспільне явище потребує всебічного, наукового аналізу. Особливо у висвітленні складних, суперечливих національних відносин.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
До питання політичного русинства

Доводиться розпочати цю статтю з нагадування написаного нами ще 1995 року1: етнологічна наука, і не тільки в Україні, визнає русинів Закарпаття субетнічною групою українського народу.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Проблема повернення культурних цінностей у радянсько-польських відносинах другої половини 40-х років ХХ ст.

Для польської влади повернення культурних цінностей було завданням насамперед політичним, оскільки його виконання розглядали як крок до зміцнення авторитету уряду в суспільстві. Передусім польську сторону цікавили бібліотечні колекції, картинні галереї та пам’ятники.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Реліквії повертаються. Зі скрипом

18 квітня – День пам’яток історії та культури Нещодавній «круглий стіл» у Дипломатичній академії при МЗС організатори з Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності присвятили поверненню культурних цінностей в Україну.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Мандрівник за виднокрай

1 квітня (за новим стилем) виповнюється 200 років від дня народження видатного письменника та драматурга Миколи ГОГОЛЯ Роз-ка-дро-ва-ний Народись Микола Гоголь на століття-півтора пізніше, не оминути йому кінематографічної кар’єри. Приміром, стезі сценариста або режисера авторських картин.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Наталія Розинська: «Вихід є! І разом ми його обов’язково знайдемо!»

Хто хоче, той шукає можливостей, хто не хоче, – виправдання. Неможливого не існує! – такий життєвий девіз успішної і напрочуд привабливої ведучої популярного ток-шоу «Знайдемо вихід» Наталії Розинської. «Знайдемо вихід» – в ефірі Першого Національного вже три роки поспіль.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Благородна місія пана Яна

Краків’янина Яна Павлицького – архітектора, графіка, теоретика мистецтва й перекладача української поезії на польську – кияни знають за його добрими справами на благо обох країн. Мабуть, найгучніше з таких діянь – реставрація срібних Царських воріт головного вівтаря Софійського собору.…

←попередня  1 2  наступна→

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата