5 лютого Верховна Рада розглянула питання про соціально-економічну ситуацію в Україні та дії органів влади щодо подолання кризи. Фактично порушувалося питання, чи працюватиме й далі уряд Юлії Тимошенко.
Контракт між Російською Федерацією та Україною на постачання газу містить істотні ризики для вітчизняної економіки. Про це йдеться в рішенні Ради національної безпеки і оборони від 10 лютого 2009 року.
Газові війни між Росією й Україною, а особливо останнє жорстке протистояння, мусили б змінити ставлення суспільства, держави та промислового співтовариства до питання енергоощадності, використання альтернативних та відновлюваних джерел енергії.
Неузгодженість питання з постачанням російського газу до України вкотре на початку року стає головною темою інформаційних повідомлень.
Прагнення України приєднатися до Договору про енергетичний союз із ЄС розгнівало Росію більше, ніж навіть такі дратівливі для північного сусіда події, як листопадовий тиждень меморіальних заходів до 75-ї річниці Голодомору 1932–1933 років; грудневі рішення засідання Ради НАТО в Брюсселі…
Європа не поспішає «заручитися» з Україною, пропонуючи Києву почекати до 2020 року Ніхто не заперечує в Європі, точніше в Євросоюзі, що Україна – це європейська держава з великим культурно-історичним минулим і неабияким економічним потенціалом, що перевищує нині в кілька…
Парламентська асамблея Ради Європи «серйозно стурбована» останніми подіями в Україні, що стосуються проведення політреформи та майбутніх президентських виборів…
Україна задоволена рішенням Міжнародного суду ООН у справі про делімітацію континентального шельфу та виключної економічної зони між нею та Румунією в Чорному морі. Про це на брифінгу в МЗС заявив журналістам заступник міністра закордонних справ Олександр Купчишин.
Моє «гостювання» в грузинських депутатів припало на тривожні для них, як і для всього народу, часи: за якихось півсотні кілометрів від будівлі парламенту в Горійському районі ще стояли російські «миротворці», що танками перекроїли карту Грузії на буферні зони.
Європейський суд з прав людини вирішив, а держава Україна не виконує...
Чи може шановний читач збагнути, що особа, яка має сорок вісім років трудового стажу, близько одинадцяти років терпить страждання, бо їй не призначають пенсії. З цього приводу не раз лунали вигуки подивувань і недовіри: «Не може бути! Неймовірно!».
Анатолій Фатєєв надав редакції документ, котрий засвідчує, в чому саме полягає чиновницьке зухвальство в поборюванні громадянина. Пенсію держслужбовця йому так і не призначили. Надбавки до посадового окладу й премії не врахували під час обчислення так званого перерахунку пенсії.
По коментарі з приводу виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі Анатолія Фатєєва редакція журналу «Віче» звернулася до доктора юридичних наук, професора Володимира БУТКЕВИЧА, котрий щойно завершив каденцію судді від України в цій поважній правозахисній інституції у…
(до 60-річчя Загальної декларації прав людини) Проголошена у 1948 році Генеральною Асамблеєю ООН Загальна декларація прав людини вже 60 років сприяє соціальному прогресові. Це є свідченням життєздатності ідеології, на якій ця декларація заснована.
Чисельність безробітних у світі 2009 року становитиме близько 210 мільйонів осіб, що відповідає рівню безробіття в 6,5 відсотка. Такі дані наведено в глобальному звіті Міжнародної організації праці.
Питання ефективності національного законодавства особливо загострюється за умов, коли система суспільних відносин ще недостатньо стабільна й потребує впорядкування державою. Воно є особливо актуальним для України, яка перебуває на перехідному етапі розвитку, що супроводжується реформами суспільних і державних інститутів.
Оксана Пахльовська в передмові до книжки «Ave, Europa!» пише, що хоче вірити, що українському суспільству вистачить гідності й сили перетворити сьогоднішнє прощання з Європою (так, автор оцінює становище нашої держави і країни загалом як культурну РЕ-інтеграцію) на зустрічі з…
При Голові Верховної Ради України повинна працювати Консультативна рада з питань розвитку місцевого самоврядування. Про це йшлося на зустрічі Володимира Литвина з головами обласних рад. Учасники зібрання обговорили основні положення нормативного документа, яким регулюватиметься діяльність консультативно-дорадчого органу.
Державний бюджет 2009 року називають найпроблемнішим за останнє десятиріччя. Експерти знайшли в ньому безліч спірних статей, через що частину доходів вважають віртуальними, наполягають на негайному доопрацюванні головного кошторису країни.
Національний заповідник «Хортиця» – науково-дослідна та рекреаційно-освітня установа, яка здійснює охорону пам’яток історії, культури та природних об’єктів, збирає, вивчає, зберігає та популяризує пам’ятки, пов’язані з історією Запорізького краю і запорозького козацтва.…
«Око – око душі, це головний шлях, яким загальне почуття може в найбільшому багатстві й пишноті розглядати нескінченні творіння природи. Душа без очей – в’язниця». (З «Трактату про живопис» Леонардо да ВІНЧІ).…
Реформування територіальної організації влади в Україні в умовах фінансово-економічної кризи Є два взаємозаперечні погляди щодо питання, чи можна проводити реформи в умовах кризового розвитку.
Місцеве самоврядування як децентралізована форма управління суспільством є найбільш природною й історично обґрунтованою формою управління державою.
В Інституті екології Карпат НАН України стверджують, що береги річок, яри, луки, ліси довкола сіл рік у рік дедалі інтенсивніше забруднюються. Мешканці сільських місцевостей скидають сміття куди кому заманеться.
Уманський державний аграрний університет – один із лідерів серед аграрних вузів України На базі цього багатопрофільного навчального закладу ІV рівня акредитації створено регіональний університетський центр, до якого входять Уманський агротехнічний, Городищенський, Тальнівський будівельно-економічний та Шевченківський коледжі, Тальянківський та Чигиринський…
Як у співпраці зі самоврядними громадами правоохоронці долають соціальні труднощі Приємно бачити нині на вулицях міст і сіл міліціонерів, які добротно вдягнені: у хутряних шапках, теплих легких куртках, комфортних штанах, заправлених у короткі шнуровані черевики на товстій підошві.
Системна роз’єднаність у країні державних інститутів, що займаються проблемами неповнолітніх, не дає змоги досягти позитивних результатів у сфері захисту дитини від впливу кримінального середовища, а отже, знизити рівень дитячої злочинності.
Дати дітям і юнакам з Макарівщини все те, чого колись бракувало самим, – так визначили свою мету брати Володимир і Олександр Горбики. І це їм удається, незважаючи на труднощі.…
Архів журналу Віче
№1 | |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Меркель: без підтримки США Україна не збережеться як незалежна держава
Інавгурацію Трампа перенесуть у приміщення через морозну погоду
"Це наш важіль впливу": топдипломатка ЄС проти відмови від санкцій проти РФ
Зеленський зустрівся в Києві з лідером опозиції Словаччини
Як обрати ларингоскоп для медичного закладу
Стармер підтвердив готовність до розміщення миротворців в Україні, якщо буде потрібно
Глава МЗС Нідерландів у Києві оголосив 27 млн євро допомоги Україні
Британія до кінця 2025 року обіцяє Україні 15 інноваційних систем ППО Gravehawk
Британія передасть Україні 150 стволів артилерії та нову мобільну систему ППО
Україна та Британія домовилися про $3,6 млрд щорічної військової допомоги