Журнал Віче №5, березень 2008

ВЛАДА
Лютий шантаж

Ехали медведи на велосипеде. А за ними кот задом наперед. А за ним комарики на воздушном шарике.…

ВЛАДА
Дмитро Медведєв – новий господар Кремля!

7 березня ЦВК Росії оприлюднила остаточні результати перегонів. А 7 травня відбудеться інавгурація нового президента Дмитра Медведєва. Він переміг! А Володимир Путін переїде в Білий дім і спокійнісінько сяде в прем’єрське крісло. І життя великої й потужної Росії продовжиться.…

ВЛАДА
Анатолій БЛИЗНЮК, голова Донецької обласної ради: «Є проблема? Розв’яжімо її на сто років наперед! Бо діри латати, що на місці тупцювати»

Розмова з головою Донецької обласної ради Анатолієм Близнюком відбулася одразу після завершення сесії, яка тривала три з половиною години без перерви. Збоку робота ради видавалася добре налагодженим механізмом. Недаремно виборці регіону цінують більше розторопних господарників, ніж промовистих політиків.

ВЛАДА
Луцький міський голова Богдан Шиба: «Луцьк має достатньо ресурсів, щоб самому виступити як інвестор»

У розмові з оглядачем «Віча» мер Луцька розповів про шляхи розширення прав органів місцевого самоврядування, необхідні зміни до держбюджету-2008 і виклав своє бачення інвестиційно-інноваційної моделі розвитку міста.…

ВЛАДА
Палац – громаді!

Палац культури на баланс сільради ми взяли в листопаді 2005 року. До того він був власністю сільськогосподарського закритого акціонерного товариства ім. Т. Г. Шевченка і не ремонтувався майже тридцять років.

ВЛАДА
Навчалися й законодавцеві радили

Їхні зауваження й пропозиції до законопроектів про внесення змін до законів «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації» стосуються встановлення чіткого порядку вирішення компетенційних спорів.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
«Зануда», або «Ти козацьким шаблям помолися»

Перша, унікальна, широкомасштабна… Ці визначення – про авторську «Всесвітню козацьку енциклопедію ХV – початку ХХІ століть» Богдана Сушинського, який здійснив те, на що не спромоглися цілі наукові колективи: уклав надійний довідник про історію лицарства не лише в Україні, а…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Хто ще не записався в козаки?

Напередодні Водохреща в Севастополі було похмуро й вогко. Крізь густі хмари ледь-ледь пробивалися промені сонця.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
«Молюся й плачу перед тобою…»

150 років тому Тарас Шевченко кілька днів перебував у Москві Сталося це 10–26 березня 1858 року, коли український геній повертався з далекого заслання до Петербурга. Тоді не вперше випала нагода побачити Білокам’яну.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Вони нас не бачать. А ми їх не знаємо

Чи знаєте ви, що в Україні понад 60 тисяч осіб інвалідів зору (точна цифра невідома навіть Товариству сліпих), із них близько 25 тисяч – це люди, що цілком втратили зір.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Хліба й троянд!

Хліба й миру! 8 Березня – Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир ООН…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
ЧІО-ЧІО-САН ПОМЕРЛА

Дівчата з групи «неАнгели» схожі на двох гермафродитів. Ці грубі риси та вилиці, голоси, подібні до гудіння трансформатора, – прекрасні.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
«Гендер у політиці: проблемна реальність?»

Демократизація й гуманізація суспільства на сучасному етапі розвитку людства передбачає створення рівних можливостей для самореалізації особистості незалежно від її походження, національності, віку та статі. Основи цих принципів закладено 1948 року, після того, як ООН прийняла Загальну декларацію прав людини.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Хто має зробити дитину щасливою? Законодавець!

«Дитина ... потребує спеціальної охорони й лікування... як до, так і після народження...» (З Декларації прав дитини).…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Двісті хвороб – під прес

Підозрюю, мало не кожен з нас свого часу став жертвою чергового «цілителя» або повірив у незвичайні властивості нових ліків, біодобавок, приладів… Немов загіпнотизовані щедро змальовуваними перспективами негайного й остаточного позбавлення від усіх болячок, ми не вельми переймалися питанням, хто…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Переваги та ризики вступу України до СОТ

Дискусії, які розгорнулися в Україні у зв'язку з її приєднанням до Світової організації торгівлі (СОТ), характеризуються дуже широким діапазоном думок – від ейфорійного вітання цієї події та очікування численних благ, які мало не зливою проллються на голови українців, до…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
«Для мене і Україна, і Київ, і Українська Академія – дорогі й близькі. Я радію їхньому зростанню і так вірю у велике призначення дорогої мені Бібліотеки і Академії»

12 березня виповнилося 145 років від дня народження Володимира Вернадського – видатного науковця зі світовим ім’ям, природознавця, засновника біогеохімії, мінералогії, радіогеології, автора вчення про ноосферу.…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Україно-шведські відносини в середині XVII століття у світлі нових документів

Національно-визвольна боротьба українського народу, яка досягла апогею в середині XVII століття, привела до утворення козацької держави.…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Природне право чи юридичний позитивізм?

Європейська інтеграція Української держави органічно пов’язана з формуванням нового покоління державних діячів, для яких моральна оцінка громадськості буде категоричним імперативом, означатиме початок, піднесення або завершення їхньої професійної кар’єри.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Історико-правові джерела виникнення конституційного судочинства

Вивчення історії та генезису будь-якого явища дає можливість пізнати його глибинну суть, значущість та значною мірою передбачити найімовірніші тенденції розвитку у майбутньому. Саме тому є потреба у дослідженні історичних джерел та витоків конституційного судочинства, виокремленні певних етапів його становлення.…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Інформаційний ресурс – головний чинник державної політики в умовах глобалізації

Человечество в ходе своего развития превращается в мощную геологическую силу, своей мыслью и трудом преобразующую лик планеты.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Пошук ефективної форми державного правління в умовах сучасного розвитку України

Події останніх років, наявність конституційних конфліктів між вищими органами державної влади та реалії сьогоднішньої політики в нашій державі свідчать, що назріла потреба дослідити сучасну форму державного правління й дати відповіді на запитання: якою є Україна за формою державного правління…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Чи є пояснення громадянина офіційним документом

Особи, наділені владними повноваженнями, постійно мають спокусливу можливість зловживати наданою владою. Лише закон та моральні якості цих осіб стоять цьому на заваді.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Політика України щодо врегулювання Придністровського конфлікту (аналіз наукових студій)

Для України на початку 1990-х років першочергового значення набула розробка й утвердження в масовій свідомості нової системи зовнішньополітичних пріоритетів, стратегії національної безпеки та концепції зовнішньої політики.

←попередня  1 2  наступна→

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

В ЄС погрожують ухилянтам, очікування від допомоги США, "атака" дронів на Білорусь: новини дня Сьогодні, 26 квітня

Туск назвав дату перестановок в уряді у зв'язку з європейськими виборами Сьогодні, 26 квітня

У Польщі кажуть, що готові допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку Вчора, 25 квітня

Глава МЗС Польщі: Росія бреше про польські плани анексувати частину України Вчора, 25 квітня

Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в Росії Вчора, 25 квітня

Макрон захищає свою позицію про створення "стратегічної двозначності" для Росії Вчора, 25 квітня

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Вчора, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини 24 квітня