25 лютого новообраний Президент Віктор Янукович, поклавши руку на Конституцію та Пересопницьке Євангеліє, склав присягу українському народові на врочистому засіданні Верховної Ради й підписав її.
Оскільки 5 грудня 2009 року виповнилося 15 років від дня підписання Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї – Будапештського меморандуму, – на порядку денному українського політикуму знову постало питання національної…
Афганська війна залишилася невідомою для більшості громадян СРСР. Радянські засоби масової інформації тлумачили її як необхідну та стверджували, що братній афганський народ попросив про військову допомогу радянських воїнів.
- таке гасло цьогорічного Дня споживача обрала Всесвітня організація союзів споживачів – Consumers International (CI), що об’єднує 236 урядових і громадських організацій-членів із 119 країн світу У «Стратегічному плані CI на 2007–2011 роки» зазначено: основна місія цієї організації –…
Більшість студентів і викладачів Національного університету державної податкової служби України – жінки. Так уже склалося історично, що і сімейні, і державні бюджети перебувають переважно в їхніх дбайливих руках.…
Практично все життя вона присвятила освітянський ниві. Ольга ОлІйник стверджує: «Те, що людина отримує як дар, є водночас і її завданням. А я своє покликання відчувала завжди». Її світ досить різноманітний.
Засновники клініки «Надія» працюють у галузі репродуктивної медицини вже понад 15 років. Відкриваючи заклад 2006 року, вони реалізували найкраще зі свого багаторічного досвіду.
(Аналіз політичної відповіді на поширення епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні) Система охорони здоров’я, що дісталася майже два десятиліття тому Україні у спадок від колишнього Союзу, формувалася в умовах централізованого управління галуззю.
Сучасна об’єднана Європа не є однорідним організмом. Єдність, навпаки, ґрунтується на різноманітті особливостей як держав-лідерів, так і країн «не першої величини», що також роблять відчутний внесок у спільний інтеграційний поступ.
Рецензія на монографію: Томенко М. В. Конституційний процес як пошук стратегічних пріоритетів України. – К., 2010.
Рецензія на монографію: Україна в Європі: пошуки спільного майбутнього / За заг. ред. А. І. Кудряченка. – К.: Фенікс, 2009. – 544 с.…
Юрій Громницький є одним із найуспішніших журналістів України. У його здобутку сотні інтерв’ю з провідними політичними гравцями й десятки політичних ток-шоу.
Питання освіти й виховання підростаючого покоління нерозривно пов’язані зі становленням будь-якої держави. В Україні нині визначилися основні засади реформування галузі, що передбачають як збереження досягнень минулого, так і застосування інноваційних педагогічних й інформаційних технологій.…
Тільки не треба відразу казати, що заголовок надумано складний.
В Україні з ініціативи «любих друзів» і «любих моїх» свого часу почалися й продовжуються розмови про адміністративно-територіальну реформу. Чи підтримують це питання в регіонах і серед громадськості? Нічого гріха таїти: наміри щодо такого реформування викликають занепокоєння й насторогу українців.…
Місцеві органи влади блокуватимуть найближчі вибори до місцевих рад, якщо не буде внесено змін до виборчого законодавства. Про це на першому пленарному засіданні заявили делегати новоствореного Національного конгресу місцевого самоврядування.
– Ми щойно пережили президентські вибори. Упевнений, що один із головних висновків цих виборів, який зробила для себе більшість наших виборців і має зробити більшість наших політиків: Україна потребує системних реформ, проведення котрих не можна більше відкладати на завтра.…
Мешканці будинку № 14 на вулиці Коперника в Рівному зібралися на загальні збори об’єднання співвласників із промовистою назвою «Газда». Вирішували, якій із фірм, що зголосилися перекрити дах будинку, віддати перевагу: адже пропозицій отримали чимало.
Залізнична станція Чоп – західні ворота України, важливий транспортний вузол на кордоні з Угорщиною та Словаччиною. Прибулого сюди співвітчизника часто запитують: «Скажіть, а як там в Україні?». Настільки віддаленими почуваються мешканці Чопа від української громади.
Цими днями святкує день народження начальник орендного підприємства «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації» Неоніла Василівна Сепп. Саме під її орудою воно посіло провідне місце серед аналогічних установ не лише регіону, а й усієї країни.…
Національний історико-архітектурний заповідник «Херсонес Таврійський» переміг у всеукраїнському опитуванні й увійшов до переліку семи чудес України. Його по праву визнано одним із найпривабливіших туристичних об’єктів Севастополя.
За висновками аналітично-дослідницького центру «Інститут міста» (директор Олександр Сергієнко), що ґрунтуються на статистичних показниках з офіційних джерел Держкомстату України та місцевих органів статистики, серед великих міст України найкомфортнішим для проживання є Одеса.…
У столичному Українському домі відкрився Великий скульптурний салон.
9 березня 1814 року народився Тарас Шевченко Ми вже звикли до того, що маємо у факсимільному відтворенні рукописні збірки Тараса Шевченка «Три літа», «Мала книжка» («захалявна»), «Більша книжка», а також «Журнал» («Щоденник»).
19 березня видатній українській поетесі та письменниці виповнюється 80 років Вона роками не з’являється «на люди» у Києві, живе усамітнено. Та й нові твори не поспішає видавати, хоча нині вперше за десяток років готується до виходу її книжка прози.…
У вітчизняний прокат вийшов фільм Анджея Вайди «Катинь» Весна асоціюється із днем народження режисера. Нинішня весна – з його 84-ми іменинами. А ще – з 70-ю річницею катинських кривавих подій.
Кожен із нас приходить у цей світ зі своїми талантами. Але не кожен здатен їх виявити й реалізувати. Кому це вдається, того вважають успішним. Такою непересічною особистістю є художник, депутат Львівської міської ради, директор музею-заповідника «Личаківський цвинтар» Ігор ГавришкевиЧ.…
Розквіт школи львівського гутного скла на початку третього тисячоліття пов’язаний з іменем народного художника України Андрія БокотеЯ.
Архів журналу Віче
№1 | |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Стармер підтвердив готовність до розміщення миротворців в Україні, якщо буде потрібно
Глава МЗС Нідерландів у Києві оголосив 27 млн євро допомоги Україні
Британія до кінця 2025 року обіцяє Україні 15 інноваційних систем ППО Gravehawk
Британія передасть Україні 150 стволів артилерії та нову мобільну систему ППО
Україна та Британія домовилися про $3,6 млрд щорічної військової допомоги
Зеленський пояснив, чому для України критично важливі гарантії безпеки, перш ніж "зупиняти війну"
Україна та Британія підписали історичну угоду про 100-річне партнерство
Прем'єр-міністр Британії прибув до України
Польща сприятиме відкриттю першого кластера щодо вступу України в ЄС
Зеленський розповів, як пояснював Фіцо, що Путін – це зло