Журнал Віче №6, березень 2009

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Реалізація принципів кримінальної політики

(Щодо захисту прав інтелектуальної власності) Частиною внутрішньої політики нашої держави є кримінальна політика. Відповідно до п. 5 ст. 85 Конституції головну роль у її формуванні відіграє єдиний орган законодавчої влади в державі – Верховна Рада.…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Інтелігенція –каталізатор духовної культури

Кого ми називаємо інтелігентом? Насамперед людину, підготовлену до теоретичного, раціонального мислення, хоча головну якість, характеристику все-таки залишаємо за її душею. Адже інтелігентною людиною можна назвати робітника, фермера, вчителя і представників інших професій.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Патронат як одна з форм сучасного підходу до розв’язання проблем улаштування дітей, що залишилися без піклування батьків

Патронатна форма виховання дітей визначається главою 20 Сімейного кодексу України як система передачі дітей-сиріт на утримання та виховання в сім’ю патронатного вихователя на підставі договору за обумовлену з органом опіки та піклування плату.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Порядок применения норм международного права. Опыт некоторых зарубежных стран

Основу правовой системы любого государства составляют конституционные акты. Их нормы обладают высшей юридической силой по отношению к другим источникам внутригосударственного права.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Співробітництво України з Парламентською асамблеєю Ради Європи

Через два десятиріччя виповниться сто років відносинам України з міжнародними організаціями, які починалися зі взаємин із Лігою Націй. Протягом цього тривалого часу змінювалися потреби, інтереси, цілі й України, і організацій.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Нове дослідження політичної та парламентської активності українців і поляків Галичини імперської доби*

Сьогодні Україна та Польща – незалежні суверенні держави, які мають тісні політичні, економічні, культурні, наукові й інші зв’язки, що постійно розширюються, ґрунтуючись на рівноправності стратегічного партнерства.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Придністровський конфлікт у міжнародних відносинах: витоки, сучасний стан та перспективи розв’язання

Зникнення Радянського Союзу з політичної карти світу спричинило вивільнення «заморожених» міжнаціональних конфліктів у Нагірному Карабаху, Придністров’ї та Грузино-Абхазького. Влада й політична еліта регіонів, які прагнули здобути незалежність, хотіли скористатися шансом і створити суверенні держави.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Управління гендерними процесами в державній політиці

Гендерний зміст діяльності політичної партії визначається декількома чинниками, а саме: місцем і роллю гендерної політики в системі обраних нею політичних пріоритетів і політичних методів її здійснення; гендернозбалансованою структурою членства або прагненням до цього та побудовою своєї внутрішньої діяльності на…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Удосконалення технології розробки законів – ефективний шлях підвищення їхньої якості

Сьогодні вже очевидним фактом є низька якість чинних законів, їхня невідповідність інтересам народу. Це одна з головних причин багаторічного невирішення нагальних проблем незалежної України, гальмування її розвитку. Навіть Конституція містить положення, які паралізують життєдіяльність країни.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Правопорядок як фундаментальний ресурс розвитку сучасного суспільства

Події останніх років, як, власне, і весь сімнадцятирічний досвід реформування українського соціуму, переконливо доводять, що без зміцнення правового порядку позитивні зміни в країні неможливі взагалі.

ВЛАДА
Зміст демократії – це розмежування й незалежність гілок влади, а водночас єдність її дій*

Звернення Голови Верховної Ради України Володимира Литвина до Президента України, Прем’єр-міністра України, лідерів парламентських фракцій у Верховній Раді України та всіх політиків України…

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата