Ср, 21 серпня 2013

На Миколаївщині введено в експлуатацію першу сонячну електростанцію

У Миколаївській області, біля с. Таборівка Вознесенського району, відкрито першу сонячну електростанцію «Вознесенськ» потужністю 29,3 МВт. Ще мінімум у шести районах області, Очаківському, Березанському, Казанківському, Первомайському, Миколаївському та Снігурівському – протягом нинішнього та наступного років планують встановити такі самі екологічно чисті електростанції. 

Для делегації виїзного засідання на чолі з головою ОДА Миколою Кругловим генеральний директор представництва компанії Activ Solar в Україні Михайло Черевко провів екскурсію сонячною електростанцією і розповів, як вона працює. 

Вартість будівництва СЕС сягнула  більш як 900 мільйонів гривень. Електростанція розташована на майже 60 гектарах землі, орендна плата за яку надходить до місцевого бюджету.

Під час екскурсії учасники та гості церемонії відкриття Вознесенської СЕС дізналися також, що вона складається із 121 тисячі 176 полікристалічних сонячних модулів, установлених у 4 ряди, та 27 інверторних станцій. Як зазначають міжнародні експерти, за своїм географічним розташуванням  та сприятливими кліматичними умовами Миколаївська область  є одним із найпріоритетніших регіонів для розвитку сонячної енергетики.

Окрім того, за словами представника компанії, на етапі будівництва Вознесенської СЕС створено майже 120 нових робочих місць, а після завершення монтажно-будівельних робіт для її обслуговування та експлуатації відкрито 20 постійних робочих місць.

Як зазначив Микола Круглов, реалізація таких інноваційних проектів є дуже важливою для розвитку регіону та держави загалом. 

– Президент України Віктор Янукович постійно наголошує на тому, що нашій державі  потрібно розвивати інноваційне виробництво, яке дає змогу модернізувати економіку, покращити інвестиційний клімат і створити нові робочі місця. Будівництво таких сонячних електростанцій і є зразком сучасної інновації. Нові енергетичні потужності значно підвищать шанси місцевих громад із залучення нових інвестицій на свою територію, – зауважив голова облдержадміністрації. 

Автор: Євген ТИЩУК

Останні новини

Марта Кос попередила депутатів про втрату 300 млн євро через реформу щодо суддів, яку ті затягують Сьогодні, 09 червня

Навроцький ще не ухвалив рішення позбавити Зеленського ордена Білого Орла Вчора, 08 червня

"Буду рада мати договір про вступ України": Кос розповіла про строки переговорів з ЄС Вчора, 08 червня

ЄС перерахував Україні 2,8 млрд євро допомоги в рамках Ukraine Facility Вчора, 08 червня

У Єврокомісії підтвердили, що 21-й пакет санкцій ЄС проти РФ буде готовий цього тижня Вчора, 08 червня

Авіація НАТО збила дрон, що вторгся в повітряний простір Латвії Вчора, 08 червня

Каллас: дискусії про розблокування Угорщиною 6,6 млрд євро за підтримку України тривають Вчора, 08 червня

Туск закликав президентів України і Польщі до розмови, перші ніж "емоції зруйнують солідарність" Вчора, 08 червня

Мультипіч для дому: принцип роботи, переваги та критерії вибору Вчора, 08 червня

У яких випадках клієнти повертаються до Rocket Money повторно Вчора, 08 червня