14 липня

Уряд Угорщини планував зняти блок з відкриття ще двох кластерів для України – джерела

У Будапешті розглядали варіант погодитись на відкриття ще двох переговорних кластерів для України, але поки не зробили цього.


Фото: www.eurointegration.com.ua

У Будапешті розглядали варіант погодитись на відкриття ще двох переговорних кластерів для України, але поки не зробили цього.

Про це йдеться у статті редактора "ЄвроПравди" Чого хоче Угорщина. Все про переговори з ЄС, угорське вето та відкритий шостий кластер.

Джерела "Європейської правди" деякий час тому повідомляли, що у прем’єра Угорщини Петера Мадяра схиляються погодитися на відкриття для України ще двох переговорних кластерів – 2-го і 3-го, але цього поки не сталося.

Співрозмовники схиляються до того, що зрештою Мадяр буде готовий поступитися – після його зустрічі із Володимиром Зеленським, після розблокування європейських коштів для Угорщини та, імовірно, після кроків з боку Києва у питанні прав угорської меншини.

На полях саміту НАТО в Анкарі Петер Мадяр домовився із Зеленським про особисту повноцінну зустріч, а серйозні зрушення у двосторонніх відносинах прийнято "притримувати" до зустрічі лідерів – щоб ті могли показати успіх після переговорів.

За даними "ЄП", наразі дата зустрічі Зеленського і Мадяра не визначена. Раніше за наступний тиждень її технічно нереально провести.

Саме з цим пов’язаний ризик, що наступні кроки у відкритті кластерів "сповзуть" на період після літніх відпусток у Брюсселі, попри оптимізм віцепрем’єра Тараса Качки, що позитивні новини можливі вже у липні.

Також для Мадяра важливо уникнути звинувачень опозиції у тому, що він "продає" угорський національний інтерес та поступається Україні під тиском Брюсселя. Тому він зацікавлений тягнути українське питання, доки не зніме проблему європейського фінансування.

Детальніше читайте у повному тексті статті Чого хоче Угорщина. Все про переговори з ЄС, угорське вето та відкритий шостий кластер.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Зеленський вніс до ВР кандидатуру Сибіги на призначення главою МЗС Вчора, 18 серпня

У Латвії сталась масштабна кібератака: президент каже про загрозу нацбезпеці Вчора, 18 серпня

Туск: напад на українських дітей у Бидгощі – це антипольська дія Вчора, 18 серпня

"Ми що, з глузду з’їхали? ": Прем’єр Латвії критикує відмову від заборони на в’їзд військовим РФ 17 серпня

Пансіонат для літніх людей у Києві 17 серпня

Як підготувати професійну конференцію: від програми до технічного оснащення 17 серпня

Электросамокат или электроскутер: что выбрать 17 серпня

Глава МЗС Естонії про дрон в Румунії: загроза існуватиме доти, доки Росія продовжує війну 16 серпня

NYT: Німеччина, Франція та Британія готують власний формат перемовин щодо України 15 серпня

Іспанська Сеута – під посиленою охороною через ризик нового напливу мігрантів 15 серпня