Сьогодні, 08 липня

Сибіга: фіналізуємо домовленості про антибалістику, яку робитиме Україна

Міністр закордонних справ стверджує, що саміт НАТО приніс Україні результати у питанні протидії балістичним атакам.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга стверджує, що саміт НАТО приніс Україні результати у питанні протидії балістичним атакам.

Про це він заявив, відповідаючи на запитання "ЄвроПравди" на брифінгу в Анкарі.

Андрій Сибіга запевнив, що на переговорах президента Зеленського з іноземними лідерами пріоритетом був захист українського неба.

"І вже є конкретні рішення щодо посилення спроможності нашої ППО, стосовно наших антибалістичних спроможностей", - додав він.

За словами міністра, одним з пріоритетів є швидке отримання ракет PAC-3 для систем Patriot: "Є низка держав, які мають в наявності на складах антибалістичні ракети. Ми з кожною з цих країн працюємо за різними каналами, за різними модальностями щодо того, як їх отримати".

Окрім того, очільник МЗС наголосив, що існує "ще один трек", який передбачає створення в Україні виробництва антибалістичних спроможностей.

"Є розуміння, як просуватись на цьому треку. Відбулися розмови президента з лідерами тих країн, які дійсно можуть пришвидшити або забезпечити необхідні елементи для фіналізації (створення такого виробництва в Україні). Я кажу саме про фіналізацію цього процесу, тобто створення системи протиповітряної оборони в Україні з антибалістичними спроможностями", - пояснив він.

Як повідомляла "Європейська правда", Зеленський напередодні заявив, що Україна готує першу зустріч "антибалістичної коаліції".

Також Зеленський розповів конгресменам США про брак перехоплювачів до Patriot.

Водночас у НАТО вважають, що перехоплювачів балістики ніколи не буде достатньо.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Мадяр анонсував зустріч із Зеленським і розповів про своє ставлення до війни Сьогодні, 08 липня

Лідери України і Угорщини узгодили зустріч у столиці, потім їдуть до Берегова – Мадяр Сьогодні, 08 липня

Сибіга: фіналізуємо домовленості про антибалістику, яку робитиме Україна Сьогодні, 08 липня

Уряд Чехії вперше анонсував внески до ініціативи із закупівлі зброї для України Сьогодні, 08 липня

Трамп заявив про розмову з Путіним і Зеленським "учора", джерела не підтверджують Сьогодні, 08 липня

"Настав час для формату НАТО 32+1": президент Фінляндії про потребу членства України Вчора, 07 липня

Україна та Естонія підписали угоду про співпрацю у безпілотних технологіях Вчора, 07 липня

Україна та Нідерланди підписали угоду щодо співпраці у безпілотних технологіях Вчора, 07 липня

Зеленський: хіба правильно лишати поза НАТО країну з таким оборонним потенціалом? Вчора, 07 липня

Зеленський повідомив про прибуття великого пакета ППО від Канади Вчора, 07 липня