29 травня

Румунія викликала посла РФ, президент скликав Раду нацбезпеки через влучання дрона

Очільниця МЗС Румунії Оана Цою в п'ятницю викликала посла Російської Федерації, щоб повідомити йому про заходи, яких вживатиме Бухарест на дипломатичному рівні після того, як російський безпілотник влучив у житловий будинок у місті Галац.


Фото: www.eurointegration.com.ua

Очільниця МЗС Румунії Оана Цою в п'ятницю викликала посла Російської Федерації, щоб повідомити йому про заходи, яких вживатиме Бухарест на дипломатичному рівні після того, як російський безпілотник влучив у житловий будинок у місті Галац.

Про це вона сказала в ефірі TVR Info, повідомляє "Європейська правда".

Оголошуючи про своє рішення, Цою зазначила, що інцидент є серйозним.

"Сьогодні в другій половині дня я викликала посла Російської Федерації до Міністерства закордонних справ. Йому будуть повідомлені заходи, яких Румунія вживатиме на дипломатичному рівні у відповідь на цей інцидент", - повідомила глава румунського міністерства.

Вона відзначила, що Румунія проінформувала своїх європейських союзників про інцидент та отримала від них солідарну реакцію.

"Це дуже важливо, адже жодна країна не може самостійно протистояти таким ризикам. Ми відповімо на них з необхідною рішучістю", - запевнила Цою.

Президент Румунії Нікушор Дан повідомив, що скликав засідання Вищої ради національної оборони, "щоб обговорити наслідки найсерйознішого інциденту" на румунській території від початку повномасштабної війни Росії проти України.

"Ми вживатимемо пропорційних заходів щодо Російської Федерації… Безпрецедентний характер події вимагає рішучої, скоординованої та адекватної реакції – на національному, союзницькому та міжнародному рівнях. Я рішуче заявляю, що повна відповідальність за цей інцидент лежить на Російській Федерації", - написав Дан у соцмережі Х.

У ніч проти 29 травня, під час російської атаки на Україну, дрон врізався у 10-поверховий будинок в румунському місті Галац, двоє людей були госпіталізовані, 70 евакуювали. Це був російський дрон типу "Герань-2".

Глава МЗС Румунії Оана Цою заявила, що падіння російського дрона на житловий будинок у Галаці відповідає критеріям, які виправдовують застосування статті 4 НАТО щодо консультацій з союзниками.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

На "енергетичному Рамштайні" оголосили про 375 млн євро на підтримку України Сьогодні, 25 червня

Фон дер Ляєн у Гданську оголосила про виділення 3,2 млрд євро макрофіну та коштів на дрони Сьогодні, 25 червня

Трамп заявив, що Зеленський "непогано справляється" у війні з РФ Сьогодні, 25 червня

Мерц: саміт НАТО в Анкарі має послати чіткий сигнал Путіну Сьогодні, 25 червня

Палата депутатів Румунії "мовчки" схвалила законопроєкт про об’єднання з Молдовою Сьогодні, 25 червня

Туск розповість про суперечку з Зеленським на саміті країн Е5 Вчора, 24 червня

Зеленський підписав суперечливий "євроінтеграційний" проєкт щодо декларування суддів Вчора, 24 червня

ЗМІ: в уряді Польщі вважають, що Навроцький хотів зірвати конференцію з відновлення Вчора, 24 червня

Німеччина припинила багатомільярдний проєкт будівництва фрегатів Вчора, 24 червня

Рада ЄС продовжить секторальні санкції проти Росії на рік замість пів року Вчора, 24 червня