Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів телефонну розмову з головною дипломаткою ЄС Каєю Каллас, під час якої вони говорили про найближчі плани та просування ключових для Києва рішень.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів телефонну розмову з головною дипломаткою ЄС Каєю Каллас, під час якої вони говорили про найближчі плани та просування ключових для Києва рішень.
Про це, як пише "Європейська правда", міністр написав на платформі X.
Сибіга розповів, що вони обговорили європейський порядок денний та необхідність збереження єдності й динаміки у просуванні ключових рішень, що "зміцнюють нашу спільну безпеку та стійкість".
Також сторони обговорили результати виборів в Угорщині, перемогу на яких здобула опозиційна партія "Тиса". У цьому контексті Сибіга наголосив на важливості схвалення кредиту в розмірі 90 млрд євро для України, який блокував угорський уряд на чолі з Віктором Орбаном.
Як повідомляли, після того, як партія чинного прем’єр-міністра Угорщини зазнала поразки на виборах 12 квітня, у Європейському Союзі сподіваються на якнайшвидше розблокування кредиту ЄС на суму 90 млрд євро для України та 20-го пакета санкцій ЄС проти Росії.
Напередодні майбутній прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр дав зрозуміти, що не блокуватиме кредит ЄС для України на 90 млрд євро, оскільки рішення вже ухвалене, але підтвердив, що Будапешт не братиме у ньому участі.
За даними ЗМІ, Європейська комісія розпочала "негайні переговори" з лідером партії "Тиса" Петером Мадяром, закликаючи його налагодити відносини з Україною та розпочати давно очікувані реформи, щоб розблокувати 35 млрд євро заморожених коштів ЄС.
Архів журналу Віче
|
№6 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Бельгія видала ордер на арешт колишнього єврокомісара у справі про корупцію в Європарламенті
Відставка прем'єра Британії, Навроцький як Орбан, зняття санкцій з Ірану: новини дня
Представники польського бізнесу закликають Польщу та Україну до діалогу
Прем’єр Британії йде у відставку
Сибіга поверне Польщі свою державну нагороду через позбавлення ордена Зеленського
Угорський прем’єр розповів деталі зустрічі з Зеленським, говорили про Берегове
Мадяр розповів, як діяв проти України у ЄС і запевнив, що Орбан був проукраїнським
Навроцький постановив забрати у Зеленського орден через "героїв УПА" і пригрозив щодо ЄС
ЗМІ: Міноборони Німеччини зацікавилося ракетами двох українських виробників
ЗМІ: уряд Стармера закликатиме його готуватися до відставки