Доки Україна блокує транзит російської нафти у Європу українським нафтопроводом "Дружба", Угорщина блокуватиме надання Україні кредиту ЄС на 90 млрд євро та ухвалення 20-го пакета санкцій Євросоюзу проти Росії.

Доки Україна блокує транзит російської нафти у Європу українським нафтопроводом "Дружба", Угорщина блокуватиме надання Україні кредиту ЄС на 90 млрд євро та ухвалення 20-го пакета санкцій Євросоюзу проти Росії.
Про це, як передає кореспондентка "Європейської правди" з Брюсселя, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на полях засідання Ради ЄС у закордонних справах.
Угорщина не погодиться з кредитом Україні на 90 млрд євро, поки не буде поновлений транзит російської нафти "Дружбою".
"Все дуже просто. Поки ми перебуваємо в умовах нафтової блокади, ми не збираємося погоджуватися з цим рішенням (наданням Україні 90 млрд євро. – "ЄП")", - заявив Сійярто.
Він зауважив, що українці кепкують з угорців і "не відновлюють транспортування нафти з політичних причин".
Поки ця ситуація триває, за словами Сійярто, не може обговорюватися ні голосування за 90 млрд євро для України, "ні голосування за будь-яку іншу фінансову підтримку України, ні 20-й пакет санкцій".
"Нафтопровід "Дружба" фізично та технічно готовий до відновлення транспортування. Немає жодних технічних проблем", - підкреслив Сійярто.
Як повідомляла "Європейська правда", Угорщина і Словаччина ініціювали обговорення нафтопроводу "Дружба" на Раді ЄС 16 березня.
Напередодні президент України Володимир Зеленський висловив переконання, що відновлення нафтопроводу "Дружба" буде рівноцінним зняттю санкцій з Росії.
11 березня в Україну прибула угорська делегація з метою з'ясувати стан нафтопроводу "Дружба". В МЗС України зазначили, що делегація не має офіційного статусу чи запланованих офіційних зустрічей.
Згодом з'явився документ на підтвердження того, що українська сторона не погодила цей візит у такому вигляді, як хотіли у Будапешті.
Архів журналу Віче
|
№6 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЗМІ дізнались про участь Зеленського у саміті G7 у Франції
ЄС вирішуватиме, чи продовжувати тимчасовий захист для українців, у липні 2026
Лідери ЄС 18-19 червня засудять "безрозсудні дії" та ворожу риторику Росії щодо Європи
Вучич заперечив плани скасувати безвізовий режим з Росією
Буданов: переговори з Росією за участю США тривають, попри заяви з Вашингтону
Буданов назвав головні перепони для участі Європи у мирних переговорах
Трамп: війська Ізраїлю, що прямували до Лівану, повертаються назад
Какие бывают неисправности стиральных машин
Президент Румунії вимагає від РФ обстрілювати Україну без загрози для його співгромадян
Шеф Пентагону: зараз будь-яка угода з Іраном буде вигідною