Європейський парламент у середу проголосує що надання Україні кредиту в розмірі 90 млрд євро для фінансування військових витрат.

Європейський парламент у середу проголосує що надання Україні кредиту в розмірі 90 млрд євро для фінансування військових витрат.
Про це заявила в понеділок голова парламенту Роберта Метсола, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.
Голосування щодо кредиту було заплановано на кінець цього місяця, але його перенесли на раніше.
"Між політичними групами досягнуто згоди", - заявила речниця парламенту Дельфін Колар перед відкриттям пленарного засідання.
Правоцентристська Європейська народна партія, лівоцентристські соціалісти і демократи та ліберальна партія "Оновити Європу" погодилися прискорити голосування, що дозволить Комісії залучити кошти на міжнародному ринку боргових зобов'язань за підтримки довгострокового бюджету ЄС.
Підтримка трьох груп означає, що голосування – в тому числі щодо змін до бюджету ЄС і існуючого механізму фінансування України – отримає необхідну для прийняття більшість голосів.
Голосування було раніше заплановане на спеціальній пленарній сесії, скликаній на 24 лютого з нагоди 4-ї річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
19 грудня саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро, яке передбачає закриття двох третин потреб України у 2026-27 як в бюджетній, так і в оборонній сфері.
4 лютого посли держав Європейського союзу на засіданні Комітету постійних представників (Coreper) узгодили механізми надання Україні у 2026-27 роках кредиту на суму 90 млрд євро, зокрема, дозволивши третім країнам брати участь у цьому процесі.
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Сибіга повідомив деталі перемовин з очільником МЗС Туреччини у Києві
У Польщі висунули звинувачення українцю за написи, що прославляють УПА та Бандеру
Вучич знову не підписав декларацію саміту "Південно-Східна Європа – Україна"
Віцепрем’єром з євроінтеграції замість Качки може стати постпред при ЄС Ченцов
Радев: Болгарія більше не братиме участі у "коаліції рішучих"
Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною
Коефіцієнти та прогнози на Супербоул 60: Чи зможуть «Біллс» нарешті перемогти?
Туск анонсував навчання військ "коаліції рішучих" в Польщі
Уряд Угорщини планував зняти блок з відкриття ще двох кластерів для України – джерела
Качка каже, що Україна все ще планує завершити реформи для вступу до ЄС до кінця 2027