Угорщина проведе парламентські вибори 12 квітня, оголосив у вівторок президент країни Тамаш Шуйок.

Угорщина проведе парламентські вибори 12 квітня, оголосив у вівторок президент країни Тамаш Шуйок.
Про це він повідомив у вівторок на своїй сторінці у Facebook, пише "Європейська правда".
Шуйок зазначив, що, відповідно до положень конституції, він призначив загальні вибори членів парламенту на 2026 рік. Голосування відбудеться в неділю, 12 квітня.
"Одним із фундаментальних стовпів демократії є право на вільний вибір. Я закликаю всіх скористатися ним!" – зазначив угорський президент.
Весняні вибори становлять серйозну загрозу для двадцятирічного правління прем'єр-міністра Віктора Орбана.
Об’єднані дані опитувань, які наводить видання Politico, показують, що опозиційна партія "Тиса", очолювана Петером Мадяром, лідирує з 49% підтримки, випереджаючи партію Орбана "Фідес" з 37%.
Мадяр у передвиборчій кампанії обіцяє посилити незалежність судової влади, боротися з корупцією та надати виборцям чітку альтернативу "Фідесу".
Напередодні "Тиса" оголосила про продаж сувенірної продукції зі слоганом "Фідес", стверджуючи, що кампанія партії Орбана вже провалилася.
Орбан раніше заявив, що не боїться програти наступні вибори, а також зазначив, що вважає своїм головним суперником не лідера опозиції Петера Мадяра, а Брюссель.
Читайте також пояснення "ЄП" про те, чому та як Орбан змінив риторику про українців перед виборами.
Архів журналу Віче
|
№8 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЗМІ: глава ЦРУ пропонував провести саміт за участю Трампа, Зеленського і Путіна
Туск: Росія готується до ескалації, найближчі 7-8 місяців будуть критичними
Зеленський: Україна отримала від США інформацію про зустрічі в Москві
Новим королем Норвегії став син покійного монарха Гокон
Артем Ляшанов: Стейблкоїни, ШІ і B2B
Проросійські хакери повідомили про кібератаки на Норвегію через її підтримку України
Диван чи ліжко: що вибрати
У Польщі розповіли, що Навроцький побажав Україні у День Незалежності
Президент Фінляндії: вікно можливостей для вступу України до ЄС відкрите саме зараз
Київ не просив ЄС про дострокові виплати, щоб закрити 27 млрд євро оборонного дефіциту