Вт, 16 грудня 2025

Зеленський: Україна вимагає створення трибуналу і комісії щодо репарацій

Президент України Володимир Зеленський наполягає, що світ має забезпечити юридичну відповідальність Росії за воєнні злочини.

Президент України Володимир Зеленський наполягає, що світ має забезпечити юридичну відповідальність Росії за воєнні злочини.

Про це він заявив на пресконференції з прем'єром Нідерландів Діком Схоофом у Гаазі, повідомляє кореспондент Європейської правди.

Володимир Зеленський наголосив, що робота юридичних команд, які готують інфраструктуру притягнення Росії до відповідальності, триває.

"Важливо, щоби був такий день, коли українці зможуть сказати, що Росія справді несе відповідальність за скоєне, за цю війну, за всі вбивства, за всі страждання", - заявив він, пообіцявши, що Україна зі свого боку "робитиме все, що треба, щоб притягти до відповідальності російських вбивць".

Зеленський подякував Нідерландам, що погодилися розмістити юридичні органи, для притягнення РФ до відповідальності, включаючи компенсаційну комісію, угоду про створення якої підписати у Гаазі у вівторок.

Він також нагадав, що світ має виконати домовленість про створення спеціального трибуналу для покарання за агресію.

"Важливо, щоб всі інструменти правосуддя спрацювали і від трибуналу щодо російської агресії до компенсаційної комісії", - заявив він.

Раніше повідомлялося, що Конвенцію щодо призначення репарацій у перший день підписала рекордна кількість держав.

Детально читайте у інтерв'ю "Ми вже пройшли точку неповернення щодо виплати Росією компенсацій українцям".

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Рада затвердила Ченцова віцепрем'єром з європейської та євроатлантичної інтеграції Сьогодні, 16 липня

Генсек НАТО прокоментував зміну міністра оборони України Сьогодні, 16 липня

Британія та Швеція спільно нададуть 300 млн євро для постачання літаків Україні Сьогодні, 16 липня

Сибіга повідомив деталі перемовин з очільником МЗС Туреччини у Києві Сьогодні, 16 липня

У Польщі висунули звинувачення українцю за написи, що прославляють УПА та Бандеру Сьогодні, 16 липня

Вучич знову не підписав декларацію саміту "Південно-Східна Європа – Україна" Сьогодні, 16 липня

Віцепрем’єром з євроінтеграції замість Качки може стати постпред при ЄС Ченцов Вчора, 15 липня

Радев: Болгарія більше не братиме участі у "коаліції рішучих" 14 липня

Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною 14 липня

Коефіцієнти та прогнози на Супербоул 60: Чи зможуть «Біллс» нарешті перемогти? 14 липня