Вт, 09 грудня 2025

У ЄС бачать брак тиску на Росію й не хочуть, щоб "мирна угода винагороджувала агресію"

У Європейському Союзі констатують, що під час перемовин про встановлення миру в Україні на Росію не чиниться великого тиску, що може призвести до ситуації, коли мирна угода фактично буде винагороджувати агресора.

У Європейському Союзі констатують, що під час перемовин про встановлення миру в Україні на Росію не чиниться великого тиску, що може призвести до ситуації, коли мирна угода фактично буде винагороджувати агресора.

Про це, як передає кореспондентка "Європейської правди" з Брюсселя, заявила висока представниця ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Кая Каллас, відповідаючи на питання членів комітету у закордонних справах Європарламенту 9 грудня.

Каллас переймається тим, що під час мирних перемовин на Росію не чиниться достатньо тиску.

"Ми бачимо домовленості та дискусії між Україною та Сполученими Штатами, а також між Сполученими Штатами та Росією. Що ми чітко бачимо, так це те, що на Росію не чиниться великого тиску… Ми не можемо опинитися в ситуації, коли мирна угода фактично винагороджує агресію, бо тоді ми побачимо більше подібного", - заявила Каллас.

Вона повідомила, що ЄС висунув ряд умов, які є для нього "червоними лініями".

"Я маю на увазі повагу до територіальної цілісності та суверенітету (українського) народу, а також повернення українських дітей, і всі ці пункти у нас є. Я вважаю важливим, щоб ми продовжували порушувати ці питання, коли йдеться також про тиск на Росію", - зауважила головна дипломатка ЄС

Вона висловила сподівання, що наступного тижня вдасться досягти домовленості щодо надання Україні "репараційних позик" з використанням заморожених росактивів, бо "це може змінити правила гри в багатьох аспектах".

Як повідомляла "Європейська правда", на засіданні Європейської ради 18 грудня лідери держав ЄС повинні узгодити питання використання заморожених російських активів для надання "репараційної позики" Україні або прийняти рішення про альтернативні джерела фінансування

Президент Володимир Зеленський висловлював упевненість, що Україна отримає заморожені кошти РФ.

Сім держав написали листа керівництву ЄС щодо "репараційної позики" Україні. Головним противником лишається уряд Бельгії.

Минулого тижня президентка ЄК зустрілася із прем’єром Бельгії та німецьким канцлером Фрідріхом Мерцом задля обговорення росактивів.

Зауважимо також, що альтернативу "репараційній позиці" заблокувала Угорщина.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Рада затвердила Ченцова віцепрем'єром з європейської та євроатлантичної інтеграції Вчора, 16 липня

Генсек НАТО прокоментував зміну міністра оборони України Вчора, 16 липня

Британія та Швеція спільно нададуть 300 млн євро для постачання літаків Україні Вчора, 16 липня

Сибіга повідомив деталі перемовин з очільником МЗС Туреччини у Києві Вчора, 16 липня

У Польщі висунули звинувачення українцю за написи, що прославляють УПА та Бандеру Вчора, 16 липня

Вучич знову не підписав декларацію саміту "Південно-Східна Європа – Україна" Вчора, 16 липня

Віцепрем’єром з євроінтеграції замість Качки може стати постпред при ЄС Ченцов 15 липня

Радев: Болгарія більше не братиме участі у "коаліції рішучих" 14 липня

Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною 14 липня

Коефіцієнти та прогнози на Супербоул 60: Чи зможуть «Біллс» нарешті перемогти? 14 липня