Прокуратура Грузії порушила кримінальну справу проти нині опозиційного експрем’єра Георгія Гахарії.

Прокуратура Грузії порушила кримінальну справу проти нині опозиційного експрем’єра Георгія Гахарії.
Про це заявив генпрокурор Грузії Георгій Гваракідзе, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал Sova.
"Прокуратура Грузії почала кримінальне переслідування стосовно колишнього прем'єр-міністра Грузії Георгія Гахарії. Справа стосується відомих епізодів подій 20-21 червня 2019 року (т. зв. "ніч Гаврилова") і подій у Чорчані", - сказав Гваракідзе.
20 жовтня 2025 року – через рік після політичного бойкоту – партія "Гахарія за Грузію" ухвалила рішення зайняти депутатські місця в парламенті країни.
На початку вересня комітет із процедурних питань проголосував за заміну депутатів "Гахарія за Грузію" в парламенті Грузії, повноваження яких на початку літа було припинено, на нові кандидатури.
Тоді ж у партії заявили, що залишаються в режимі політичного бойкоту, але взяли участь у виборах до органів місцевого самоврядування 4 жовтня, однак свого кандидата в міськраді Тбілісі не вдалося представити.
Лідер партії Георгій Гахарія перебуває в одній із країн Європи, в якій саме – не озвучується. Політик раніше заявив, що не збирається повертатися на батьківщину "найближчим часом".
Від'їзд Гахарії пов'язується частиною громадськості з рішенням прокуратури Грузії, яка розслідує факти саботажу, спроби саботажу за обтяжувальних обставин, сприяння іноземним організаціям та організаціям, які перебувають під іноземним контролем, у ворожій діяльності та мобілізації коштів для діяльності, спрямованої проти конституційного ладу та основ національної безпеки Грузії.
Як пояснює прокуратура, у межах розслідування, що триває, серед іншого, предметом вивчення є і дія (встановлення блокпоста. – Ред.), яку здійснив ексглава МВС Грузії Георгій Гахарія біля лінії окупації в районі села Чорчана 24 серпня 2019 року.
Раніше партія влади "Грузинська мрія" подала до Конституційного суду позов з вимогою заборонити три опозиційні партії: "Національний рух", "Сильна Грузія – Лело", "Коаліція за зміни".
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Рада затвердила Ченцова віцепрем'єром з європейської та євроатлантичної інтеграції
Генсек НАТО прокоментував зміну міністра оборони України
Британія та Швеція спільно нададуть 300 млн євро для постачання літаків Україні
Сибіга повідомив деталі перемовин з очільником МЗС Туреччини у Києві
У Польщі висунули звинувачення українцю за написи, що прославляють УПА та Бандеру
Вучич знову не підписав декларацію саміту "Південно-Східна Європа – Україна"
Віцепрем’єром з євроінтеграції замість Качки може стати постпред при ЄС Ченцов
Радев: Болгарія більше не братиме участі у "коаліції рішучих"
Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною
Коефіцієнти та прогнози на Супербоул 60: Чи зможуть «Біллс» нарешті перемогти?