Вт, 21 жовтня 2025

Угорщина планує оскаржити в Суді ЄС відмову від російського газу

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто вважає ударом рішення Ради ЄС про відмову від використання російського викопного палива і анонсував звернення до Суду ЄС.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто вважає ударом рішення Ради ЄС про відмову від використання російського викопного палива і анонсував звернення до Суду ЄС.

Як пише "Європейська правда", про це йдеться в повідомленні угорського агентства MTI.

"Таким чином, вчора Європейський Союз практично ліквідував безпеку енергопостачання Угорщини, тому що вони сприймають енергопостачання як політичне та ідеологічне питання, і вони зробили велику справу з фізико-географічних реалій", - сказав Сійярто.

Міністр заявив, що у найближчий період угорський уряд працюватиме над тим, щоб запобігти негативним наслідкам рішень Брюсселя, які вважаються "глибоким ударом".

За його словами, для цього є як політичні, так і юридичні засоби, оскільки рішення, прийняте напередодні, було ухвалене "обманним шляхом", замасковане під торговельну політику і лише кваліфікованою більшістю, тоді як насправді це санкційний захід, тому була б необхідна одностайність.

"Тому ми, звичайно, підемо до Європейського суду, але немає жодних сумнівів, що чим більше ми будемо використовувати ядерну енергію, тим менше ми будемо залежати від імпорту, наприклад, природного газу", - підтвердив він.

Тому він назвав важливим, щоб розширення АЕС "Пакш" відбувалося якомога швидше і щоб малі модульні реактори були введені в експлуатацію в Угорщині якнайшвидше.

Як відомо, Рада ЄС у понеділок, 20 жовтня, переважною більшістю голосів підтримала механізм RePowerEU, яка передбачає повну відмову Євросоюзу від використання російського викопного палива; проти виступили Угорщина та Словаччина. Це ще не остаточне рішення – далі Рада ЄС почне перемовини з Європарламентом, щоби погодити фінальний текст.

Чехія пропонує Словаччині оперативну підтримку в газопостачанні після того, як Рада ЄС схвалила поступову відмову від будь-якого імпорту газу з Росії, у тому числі скрапленого природного газу (СПГ).

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Пентагон відправив військових в Україну для вивчення застосування дронів Сьогодні, 13 травня

Греція на зустрічі в ЄС заявила про впевненість у тому, що знайдений дрон – український Сьогодні, 13 травня

"Червоні лінії" України, новий уряд Угорщини, підготовка угоди про дрони з США: новини дня Сьогодні, 13 травня

Трамп заявив, що бачить "наближення" завершення російсько-української війни Сьогодні, 13 травня

Ще три країни готові приєднатися до угоди про Спецтрибунал для Росії Вчора, 12 травня

У Румунії починається саміт "Бухарестської дев'ятки", чекають і Зеленського Вчора, 12 травня

Каллас: ЄС вестиме супутниковий моніторинг припинення вогню у разі перемирʼя в Україні Вчора, 12 травня

Вже 29 країн готові приєднатися до угоди про Спецтрибунал для Росії Вчора, 12 травня

Україна просить Європу стати посередником в укладенні "аеропортного перемир’я" з РФ Вчора, 12 травня

Румунія закликає перегрупувати сили, щоб захистити східний фланг ЄС від російських дронів Вчора, 12 травня