Пт, 12 вересня 2025

Данія представила "найбільш амбітну" програму допомоги Україні

Міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен оголосив про започаткування нової пограми для допомоги Україні, у межах якої країна виділить 375 млн євро.

Міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен оголосив про започаткування нової програми для допомоги Україні, у межах якої країна виділить 375 млн євро.

Про це він сказав під час пресконференції з очільником українського МЗС Андрієм Сибігою у Києві, 12 вересня, пише кореспондентка "Європейської правди".

У п’ятницю, 12 вересня, Расмуссен представив нову програму Ukraine Transition Program, яка є "найбільшою і найамбітнішою програмою в історії підтримки розвитку".

Вона дозволяє Данії виділити 375 млн євро. Концепція цієї програми полягає у підвищенні стійкості України та її здатності задовольняти нагальні базові потреби свого народу.

Сибіга, своєю чергою, заявив, що ця програма триватиме три роки.

"Три ключові напрямки: підтримка стійкості та раннє відновлення, енергетична безпека та перехід на зелену енергетику, розвиток енергетичних інституцій", - розповів він.

Наприкінці серпня писали, що внесок Данії у так звану "данську модель" – сплату за виробництво зброї для України українськими компаніями ОПК – цього року становитиме близько 1,4 млрд євро.

Того ж місяця стало відомо, що Швеція, Норвегія та Данія спільно виділять близько 5 млрд норвезьких крон ($500 млн) на ініціативу НАТО з постачання Україні американської зброї.

А у вересні писали, що завдяки підтримці Данії у Миколаєві відкрили найбільшу підземну школу-садок, у якій понад 700 дітей зможуть повернутися до офлайн-навчання.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

"Ми що, з глузду з’їхали? ": Прем’єр Латвії критикує відмову від заборони на в’їзд військовим РФ Сьогодні, 17 серпня

Пансіонат для літніх людей у Києві Сьогодні, 17 серпня

Як підготувати професійну конференцію: від програми до технічного оснащення Сьогодні, 17 серпня

Электросамокат или электроскутер: что выбрать Сьогодні, 17 серпня

Глава МЗС Естонії про дрон в Румунії: загроза існуватиме доти, доки Росія продовжує війну Вчора, 16 серпня

NYT: Німеччина, Франція та Британія готують власний формат перемовин щодо України 15 серпня

Іспанська Сеута – під посиленою охороною через ризик нового напливу мігрантів 15 серпня

Директора CEO Club, затриманого у Польщі "за крадіжку велосипедів", звільнили 15 серпня

У Польщі затримали двох жінок, які напали на українців у Познані 14 серпня

Румунія втретє за добу оголошувала тривогу через повітряні цілі біля кордону з Україною 13 серпня