Чт, 11 вересня 2025

Сійярто нагадав претензії до України, без яких не бачить майбутнього для відносин

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто після першої зустрічі з віцепрем’єром України Тарасом Качкою – яку той назвав конструктивною – повторив претензії Будапешта до України та знову заявив, що Угорщина не бачить її у ЄС.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто після першої зустрічі з віцепрем’єром України Тарасом Качкою – яку той назвав конструктивною – повторив претензії Будапешта до України та знову заявив, що Угорщина не бачить її у ЄС.

Як повідомляє "Європейська правда", заяву він опублікував у своєму X.

Сійярто зазначив, що Угорщина прагне добрих відносин з усіма своїми сусідами, включно з Україною, але "відносини не у кращій формі і повна відповідальність за це – на Києві".

"Це не Угорщина забрала в української меншини право використання рідної мови. Не Угорщина ставить під загрозу енергетичну безпеку України. Це не Угорщина намагається втягнути Україну у війну проти її волі", - заявив угорський міністр.

"Ми висунули чітких 11 пунктів і додали ще одну вимогу – Україна має повернути (угорській меншині) усі права, що існували до 2015 року. Якщо під тиском ЄС Україна змогла "розвернути" закони у сфері боротьби з корупцією – це можна зробити і в цьому випадку", - заявив Петер Сійярто. Зазначимо, Будапешт вже давно повторює цю вимогу.

Він продовжив, що закликав припинити удари по нафтопроводу "Дружба", тому що це "не шкодить Росії, але шкодить нам", та зауважив, що Угорщина постачає 40% імпортованої в Україну електроенергії та 50% імпортного газу.

"Членство України в ЄС суперечить економічним і безпековим інтересам Угорщини. Стратегічне партнерство між ЄС та Україною – більш реалістичне. Членство створило би неприйнятні ризики, зокрема втягнення ЄС у війну", - повторив очільник МЗС Угорщини.

Він сказав, що Будапешт підтримує "позитивні кроки для розбудови довіри" та назвав серед прикладів відкриття угорсько-української школи у Будапешті, прийняття на літній відпочинок 12500 українських дітей, налагодження залізничних маршрутів із Закарпаття до Будапешта й Відня.

Сійярто підсумував, що Угорщина відкрита до гарних відносин, з Україною, але "ніколи не поступиться національними інтересами" і майбутнє цих відносин "повністю залежить від Києва".

Віцепрем’єр України з європейської і євроатлантичної інтеграції Тарас Качка розповів про зустріч з Сійярто, що вона була "конструктивною, змістовною і прагматичною".

За його словами, у розмові прояснили "відсутність проблем по суті і наявність рішень" щодо усіх 11-ти пунктів, на які вказувала угорська сторона.

Минулого року в Офісі президента казали, що Україна працює над виконанням 11 вимог Угорщини щодо прав нацменшин.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Марта Кос попередила депутатів про втрату 300 млн євро через реформу щодо суддів, яку ті затягують Сьогодні, 09 червня

Навроцький ще не ухвалив рішення позбавити Зеленського ордена Білого Орла Вчора, 08 червня

"Буду рада мати договір про вступ України": Кос розповіла про строки переговорів з ЄС Вчора, 08 червня

ЄС перерахував Україні 2,8 млрд євро допомоги в рамках Ukraine Facility Вчора, 08 червня

У Єврокомісії підтвердили, що 21-й пакет санкцій ЄС проти РФ буде готовий цього тижня Вчора, 08 червня

Авіація НАТО збила дрон, що вторгся в повітряний простір Латвії Вчора, 08 червня

Каллас: дискусії про розблокування Угорщиною 6,6 млрд євро за підтримку України тривають Вчора, 08 червня

Туск закликав президентів України і Польщі до розмови, перші ніж "емоції зруйнують солідарність" Вчора, 08 червня

Мультипіч для дому: принцип роботи, переваги та критерії вибору Вчора, 08 червня

У яких випадках клієнти повертаються до Rocket Money повторно Вчора, 08 червня