Сб, 30 серпня 2025

Axios: Трамп думає ставити на паузу свої миротворчі спроби щодо України

Президент США Дональд Трамп нібито задумується про те, щоб поки облишити свої зусилля для припинення російсько-української війни – доки сторони "стануть поступливішими".

Президент США Дональд Трамп нібито задумується про те, щоб поки облишити свої зусилля для припинення російсько-української війни – доки сторони "стануть поступливішими".

Про це з посиланням на свої джерела повідомляє Axios, пише "Європейська правда".

Високопосадовець Білого дому в анонімному коментарі журналістам сказав, що американський президент серйозно задумується про те, щоб поставити на паузу свої дипломатичні зусилля довкола російсько-української війни – "доки одна чи обидві сторони не почнуть демонструвати більшу гнучкість".

"Ми просто посидимо і поспостерігаємо. Треба дати їм ще повоювати і подивитися, що з того вийде", - прокоментував він.

Загалом у матеріалі йдеться про те, що у Білому домі роздратовані відсутністю прогресу після зустрічі Трампа з правителем РФ на Алясці, та вбачають провину Європи у тому, що Україна не готова до більших поступок задля припинення війни.

Тим часом президент України Володимир Зеленський переконаний, що Трамп не втратив інтересу до переговорного процесу довкола російсько-української війни.

Раніше неофіційно повідомляли, що Трамп має намір залишити Росії та Україні організовувати зустріч між їхніми лідерами, і тим самим поки що відсторониться від переговорів.

У Кремлі 29 серпня повторили свої пояснення, чому ухиляються від двосторонньої зустрічі Путіна й Зеленського.

Президент Франції Емманюель Макрон вважає, що якщо до початку наступного тижня жодних зрушень у цьому питанні не відбудеться, Трамп не може залишити без відповіді таку поведінку Кремля.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

В Британії запевнили, що їхня підтримка України збережеться й за нового уряду Сьогодні, 27 червня

Трамп пригрозив митами країнам, які застосують цифрові податки до компаній зі США Сьогодні, 27 червня

Глава МЗС Естонії закликав посилити тиск на РФ на тлі ударів України Вчора, 26 червня

Магазин инструментов для стоматологий: как выбрать и где купить надёжный инструментарий Вчора, 26 червня

Перший транш з 90 млрд, поляки проти України в ЄС, Франція перехопила судно РФ: новини дня Вчора, 26 червня

Офіційно: ЄС продовжив економічні санкції проти РФ на рік Вчора, 26 червня

Марта Кос розповіла, які шляхи вступу України зараз обговорюються в ЄС 25 червня

В ЄС розповіли, як планують дати Україні наступні 100 млрд євро: будуть жорсткі вимоги 25 червня

Рубіо відреагував на скарги Кремля щодо недотримання "духу Анкориджа" 25 червня

Фінляндія виділяє додаткові 40 млн євро на зброю США для України 25 червня