Ср, 27 серпня 2025

У посольстві пояснили, що означає вето Навроцького на спецзакон для українців

Посольство України в Польщі оприлюднило роз’яснення щодо ситуації навколо вето президента країни Кароля Навроцького на зміни до спеціального закону про допомогу громадянам України.


Фото: www.eurointegration.com.ua

Посольство України в Польщі оприлюднило роз’яснення щодо ситуації навколо вето президента країни Кароля Навроцького на зміни до спеціального закону про допомогу громадянам України.

Про це воно повідомило у Facebook, передає "Європейська правда".

Зазначається, що чинний спеціальний закон діє до 30 вересня 2025 року. Водночас режим тимчасового захисту для українців продовжений рішенням Ради Європейського Союзу до 4 березня 2027 року, і він поширюється також на територію Польщі.

У дипломатичному відомстві наголосили, що рішення Ради ЄС є обов’язковими для всіх країн-членів, а їхня реалізація забезпечується національним законодавством.

Посольство закликало громадян України не робити поспішних кроків щодо зміни свого правового статусу та за потреби звертатися за індивідуальною консультацією до юристів.

Українське диппредставництво пообіцяло уважно стежити за розвитком ситуації та своєчасно інформувати співгромадян про всі офіційні рішення.

У понеділок, 25 серпня, Навроцький ветував поправки до трьох законів, підготовлених урядом, зокрема до закону про допомогу громадянам України.

Своє рішення глава держави пояснив тим, що згадана поправка не переглядає умови надання сімейної допомоги "800+" (щомісячних виплат у розмірі 800 злотих на кожну дитину віком до 18 років) біженцям з України та залишає їм безумовний доступ до державної охорони здоров'я.

Також він оголосив про подання власного законопроєкту, який має ускладнити отримання польського громадянства, підвищити покарання за незаконний перетин кордону та заборонити пропаганду "ідеології бандеризму".

Читайте також матеріал "ЄвроПравди": Покарати українців. Що стоїть за новими ініціативами президента Польщі.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Рада затвердила Ченцова віцепрем'єром з європейської та євроатлантичної інтеграції Вчора, 16 липня

Генсек НАТО прокоментував зміну міністра оборони України Вчора, 16 липня

Британія та Швеція спільно нададуть 300 млн євро для постачання літаків Україні Вчора, 16 липня

Сибіга повідомив деталі перемовин з очільником МЗС Туреччини у Києві Вчора, 16 липня

У Польщі висунули звинувачення українцю за написи, що прославляють УПА та Бандеру Вчора, 16 липня

Вучич знову не підписав декларацію саміту "Південно-Східна Європа – Україна" Вчора, 16 липня

Віцепрем’єром з євроінтеграції замість Качки може стати постпред при ЄС Ченцов 15 липня

Радев: Болгарія більше не братиме участі у "коаліції рішучих" 14 липня

Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною 14 липня

Коефіцієнти та прогнози на Супербоул 60: Чи зможуть «Біллс» нарешті перемогти? 14 липня