Ср, 09 липня 2025

Європарламент закликав ЄС конфіскувати заморожені активи РФ для оборони і відбудови України

Європарламент закликав держави ЄС до конфіскації заморожених російських державних активів, для спрямування цих коштів на оборону та відбудову України.


Фото: www.eurointegration.com.ua

Європейський парламент закликав держави ЄС до конфіскації заморожених російських державних активів, для спрямування цих коштів на оборону та відбудову України.

Про це йдеться у резолюції "Щодо людських втрат внаслідок загарбницької війни Росії проти України та нагальної необхідності припинення російської агресії: ситуація з незаконно утримуваними цивільними особами й військовополоненими та постійні бомбардування цивільного населення", затвердженій Європарламентом 9 липня, передає кореспондентка "Європейської правди".

Європарламент наголосив, що заморожені державні активи РФ повинні бути конфісковані та використані для оборони України від російської агресії і для відбудови.

"Європарламент підтверджує свою переконаність, що Росія має компенсувати величезні збитки, завдані Україні, і тому закликає до конфіскації російських державних активів, заморожених у рамках санкцій ЄС або іншими способами, для підтримки оборони й відновлення України", - йдеться у тексті резолюції, який є в розпорядженні "ЄвроПравди".

Документ також наголошує, що для конфіскації росактивів "існують різні юридичні шляхи".

"Бездіяльність є неприпустимою помилкою з боку європейських урядів", - переконані європейські депутати.

Як повідомляла "Європейська правда", наразі в Брюсселі терміново шукають способи покрити дефіцит бюджету України в розмірі до 19 млрд доларів у наступному році, зокрема, як варіант розглядається і використання заморожених у Європі активів Росії.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга закликав партнерів України використати заморожені російські активи для закупівлі зброї для України та її відбудови.

У 2024 році G7 погодила спільне надання Україні позики на 50 млрд доларів за рахунок активів РФ: кошти надаватимуться формально як кредит, але погашатимуться за рахунок доходів від заморожених російських активів. Євросоюз загалом має перерахувати 18,1 млрд євро у межах цього механізму.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Рада затвердила Ченцова віцепрем'єром з європейської та євроатлантичної інтеграції Вчора, 16 липня

Генсек НАТО прокоментував зміну міністра оборони України Вчора, 16 липня

Британія та Швеція спільно нададуть 300 млн євро для постачання літаків Україні Вчора, 16 липня

Сибіга повідомив деталі перемовин з очільником МЗС Туреччини у Києві Вчора, 16 липня

У Польщі висунули звинувачення українцю за написи, що прославляють УПА та Бандеру Вчора, 16 липня

Вучич знову не підписав декларацію саміту "Південно-Східна Європа – Україна" Вчора, 16 липня

Віцепрем’єром з євроінтеграції замість Качки може стати постпред при ЄС Ченцов 15 липня

Радев: Болгарія більше не братиме участі у "коаліції рішучих" 14 липня

Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною 14 липня

Коефіцієнти та прогнози на Супербоул 60: Чи зможуть «Біллс» нарешті перемогти? 14 липня