Ср, 09 липня 2025

ЗМІ: у ЄС пропонують закласти 100 млрд євро для України в семирічному бюджеті

Європейський Союз розглядає можливість створення фонду в розмірі 100 мільярдів євро для підтримки України в межах семирічного бюджету на 2028-2034 роки.

Європейський Союз розглядає можливість створення фонду в розмірі 100 мільярдів євро для підтримки України в межах семирічного бюджету на 2028-2034 роки.

Про це, як пише "Європейська правда", дізналось агентство Bloomberg.

Фінансування у 100 мільярдів євро для України може стати частиною пропозиції Єврокомісії щодо семирічного бюджету, який має бути представлений наприкінці липня.

Якщо держави ЄС схвалять цю пропозицію в межах бюджетних переговорів, це дозволить забезпечити Україні стабільну фінансову допомогу з 2028 року, зазначили джерела Bloomberg.

Передбачається, що фінансова допомога ЄС надаватиметься, як і зараз, у вигляді грантів та дешевих кредитів за умови виконання євроінтеграційних реформ.

Водночас, як зазначає Bloomberg, це не єдиний варіант довготривалої підтримки України, який обговорюється в Європейському Союзі, і не відомо, чи буде він схвалений.

Імовірно, Угорщина блокуватиме цю ініціативу. У середу політичний радник угорського премʼєр-міністра Балаж Орбан розкритикував ідею надання Україні 100 мільярдів євро допомоги.

"Поки Європа не може вибратися з власної економічної, соціальної та безпекової кризи, Брюссель продовжує фінансувати війну – зброю замість миру, ще більше боргів замість конкурентоспроможної Європи", - написав він.

З початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Європейський Союз надав і зобовʼязався надати Україні майже 160 мільярдів євро допомоги, включно з 50 мільярдами євро в межах програми Ukraine Facility до 2027-го.

Разом з країнами "Групи семи" ЄС також створив для Києва інструмент у вигляді позики на суму 50 мільярдів доларів, який буде фінансуватися за рахунок коштів, отриманих від заморожених активів російського центрального банку.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Рада затвердила Ченцова віцепрем'єром з європейської та євроатлантичної інтеграції Вчора, 16 липня

Генсек НАТО прокоментував зміну міністра оборони України Вчора, 16 липня

Британія та Швеція спільно нададуть 300 млн євро для постачання літаків Україні Вчора, 16 липня

Сибіга повідомив деталі перемовин з очільником МЗС Туреччини у Києві Вчора, 16 липня

У Польщі висунули звинувачення українцю за написи, що прославляють УПА та Бандеру Вчора, 16 липня

Вучич знову не підписав декларацію саміту "Південно-Східна Європа – Україна" Вчора, 16 липня

Віцепрем’єром з євроінтеграції замість Качки може стати постпред при ЄС Ченцов 15 липня

Радев: Болгарія більше не братиме участі у "коаліції рішучих" 14 липня

Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною 14 липня

Коефіцієнти та прогнози на Супербоул 60: Чи зможуть «Біллс» нарешті перемогти? 14 липня