Пт, 14 лютого 2025

Молдова хоче, щоб вихід військ РФ з Придністров’я був частиної переговорів щодо України

Прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан вважає, що зараз склався такий міжнародний контекст, який може призвести до виведення російських військ з Придністров’я.

Прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан вважає, що зараз склався такий міжнародний контекст, який може призвести до виведення російських військ з Придністров’я.

Про це він сказав в ефірі Jurnal TV, повідомляє "Європейська правда".

Главу уряду Молдови запитали, що має статися, щоб Росія вивела свої війська, незаконно розміщені на території країни.

"Зараз є міжнародний контекст, який може призвести до того, що Росія може вивести свої війська з лівого берега Дністра в рамках цього переговорного процесу. Можливо, не обов'язково в мирному переговорному процесі, це важко уявити найближчим часом, але в переговорному процесі, який стосується України і нової архітектури безпеки ЄС", - сказав Речан.

Молдова наполягатиме на тому, щоб це питання поставили на стіл переговорів, додав він.

"Будь-які переговори, які зараз стосуються миру або припинення вогню в Україні, по суті, стосуються нової архітектури безпеки в Європі", - сказав Дорін Речан.

Придністров’я, на території якого понад 30 років незаконно перебувають російські військові в порушення суверенітету Молдови, є джерелом регіональної напруженості.

Раніше президентка Молдови Мая Санду казала, що сподівається на "геополітичну можливість" вирішити конфлікт у Придністров’ї.

Про те, у якому стані та що має на озброєнні російський контингент у Придністров'ї, читайте у статті "Чи можливий напад РФ на Україну з території Придністров'я".

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Британія оголосила про новий пакет підтримки для України у четверту річницю війни Сьогодні, 24 лютого

Як повернути шкірі обличчя сяйво: ТОП-5 продуктів та процедур для освітлення та вирівнювання тону Сьогодні, 24 лютого

Кошта відповів Орбану, що Україна має "іншу версію фактів" про нафтопровід "Дружба" Сьогодні, 24 лютого

Словаччина вважає, що ухвалення 20-го пакета санкцій "може перервати мирні переговори" з РФ Сьогодні, 24 лютого

Каллас шкодує, що ЄС не зміг ухвалити 20-й пакет санкцій проти РФ Вчора, 23 лютого

Фіцо заявив, що розпорядився зупинити екстрені постачання електроенергії Україні Вчора, 23 лютого

Орбан написав президентові Євроради, чому блокує 90 млрд для "ворожої" України Вчора, 23 лютого

У Єврокомісії очікують, що Орбан виконає обіцянку підтримати 90 млрд для України Вчора, 23 лютого

Єврокомісар: ЄС готуватиме кредит у 90 млрд євро для України попри вето Угорщини Вчора, 23 лютого

Сійярто каже, що нафтопровід "Дружба" не постраждав від російської атаки Вчора, 23 лютого