У четвер, 30 січня, міністр оборони Швеції Пол Йонсон оголосив про новий пакет допомоги України на суму 13,5 млрд шведських крон (близько $1,25 млрд).

У четвер, 30 січня, міністр оборони Швеції Пол Йонсон оголосив про новий пакет допомоги України на суму 13,5 млрд шведських крон (близько $1,25 млрд).
Про це він заявив під час пресконференції, цитує шведське видання DN.se, пише "Європейська правда".
Йонсон заявив, що це – найбільший пакет допомоги з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.
Очільник шведського Міноборони зазначав, що Росія наразі має ініціативу у війні. Тому він вважає, що Європа повинна взяти на себе більшу відповідальність за підтримку України.
"Серед іншого, ми фінансуємо українські інвестиції в безпілотники і ракети дальнього радіуса дії", - заявив він.
За його словами, шведські збройні сили нададуть Україні обладнання. У пакет, зокрема, увійдуть 16 бойових катерів, 1500 протитанкових ракет, 146 вантажівок та 200 протитанкових гранатометів.
У травні повідомлялось, що на 2024-2026 роки Швеція планує виділити для України військової допомоги на 75 млрд крон.
А у вересні уряд Швеції представив 17-ий від початку повномасштабного російського вторгнення пакет військової допомоги Україні вартістю 4,6 млрд шведських крон (401,6 млн євро).
Архів журналу Віче
|
№2 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Німеччина розглядає екстрадицію підозрюваного у вбивстві Портнова
ЗМІ: Орбан написав ЄС, що хоче експертної перевірки стану "Дружби"
Уряд Норвегії посилить правила перебування новоприбулих українських чоловіків
Глава Всесвітнього економічного форуму пішов з посади на тлі скандалу довкола Епштейна
Бундестаг погодив закупівлю дронів-камікадзе на пів мільярда євро
Поліція Іспанії затримала в Німеччині підозрюваного у вбивстві Портнова
Рада ЄС ухвалила два документи для позики у 90 млрд для України, ще один – блокує Угорщина
ЄС розраховує надати Україні перший оборонний пакет з кредиту на 90 млрд у квітні
Канада оголосила про військову допомогу Україні та нові санкції проти Росії
Стармер закликав спростовувати фейки про "перемогу" Росії у війні