Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс пропонує створити європейський оборонний фонд у розмірі щонайменше 100 млрд євро за зразком Європейського фонду реагування на пандемію (RRF).

Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс пропонує створити європейський оборонний фонд у розмірі щонайменше 100 млрд євро за зразком Європейського фонду реагування на пандемію (RRF).
Заяву очільника уряду Греції наводить n-tv, повідомляє "Європейська правда".
За його словами, створення такого фонду було б відповіддю на заклики до збільшення витрат на оборону в Європі.
"Нам потрібен невеликий, сфокусований європейський оборонний фонд, подібний до RRF, що фінансується за рахунок спільних європейських позик", - зазначив Міцотакіс у подкасті Table Briefings.
Він зауважив, що створення RRF було великим успіхом.
"Нам потрібно подивитися на те, що ми зробили, і подумати про наступний день. Оборона – ключовий пріоритет для всіх нас", - резюмував він.
Нещодавно генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що союзникам час думати про вищі за 2% ВВП витрати на оборону незалежно від "фактора Трампа".
А новообраний американський президент Дональд Трамп підтвердив, що вважає необхідним для членів НАТО, у тому числі європейських, витрачати на оборону 5% ВВП.
13 січня канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув вимоги Трампа, щоб Німеччина та інші союзники по НАТО збільшили витрати на оборону щонайменше до 5% від ВВП.
Архів журналу Віче
|
№2 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Орбан розповів про свій рецепт перемоги для Європи: "Не надсилати гроші Україні"
Міські інновації та створення робочих місць у Києві
США хочуть створити "НАТО 3.0", що не буде "базуватися на залежності"
Пісторіус: домовленість про дату вступу України в ЄС є можливою
"Він пропустить гарну тусовку": міністерка у НАТО прокоментувала відсутність глави Пентагону
Зеленський: США не пов'язують питання виборів з гарантіями безпеки
Каллас: питання безпеки Арктики не повинні відвертати увагу ЄС від України
Каллас розповіла, що обговорить з Федоровим на засіданні Ради ЄС 11 лютого
У кількох країнах ЄС значна частка людей вірить у швидку перемогу РФ у війні – опитування
Європарламент схвалив надання Україні кредиту на 90 млрд євро