Ср, 15 січня 2025

Дуда наполягає, що запросити Україну в НАТО треба вже зараз

Президент Польщі Анджей Дуда наполягає, що держави Північноатлантичного альянсу повинні вже зараз запросити Україну до НАТО.

Президент Польщі Анджей Дуда наполягає, що держави Північноатлантичного альянсу повинні вже зараз запросити Україну до НАТО.

Як повідомляє "Європейська правда", про це Дуда заявив у середу у Варшаві на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським.

Хоча Дуда наголосив, що вважає найбільш дієвою гарантією безпеки для України членство нашої держави в НАТО, він визнав, що членство до завершення бойових дій в Україні є неможливими.

Проте Дуда вважає, що запрошення Україна могла б отримати вже зараз.

"Після початку повномасштабного російського вторгнення я наполегливо вимагаю, щоб країни НАТО оформили Україні запрошення до членства. Це був би перший крок, пов’язаний з наданням реальних гарантій безпеки країнами Північноатлантичного альянсу", - сказав Дуда.

Він підкреслив, що все більше очільників держав НАТО схиляються до запрошення України в НАТО.

Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єром Польщі Дональдом Туском 15 січня заявив, що членство у ЄС та НАТО, серйозні пакети зброї й підтримка української армії, а також ймовірне розміщення на території України військового контингенту іноземних держав могли би стати гарантіями безпеки.

Раніше в інтерв’ю "ЄП" міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Україна вважає вступ у НАТО єдиною найдієвішою гарантією безпеки для себе.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №1/2016 №1
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Зеленський не проти, щоб Європа напряму розмовляла з Росією Вчора, 10 січня

Латвія запропонує скликати позачергове засідання Радбезу ООН через удар РФ по Україні Вчора, 10 січня

Новий глава МЗС Чехії прибув до України – через атаку РФ його потяг затримався  09 січня

У Брюсселі 9 січня обговорюють подальші дії з надання Україні позики ЄС на 90 млрд євро 09 січня

Глава МЗС Литви про другий "Орєшнік" РФ: це плювок на всі миротворчі зусилля 09 січня

Як легко та швидко відправити особисті речі чи подарунки близьким за кордон? 09 січня

Как купить косметологическую кушетку: подробный и практичный гид 09 січня

Як зробити вашу продукцію або подарунок по-справжньому привабливим для отримувача 09 січня

Чи існує якісний спосіб доповнити свої знання у сфері мистецтва, дизайну чи архітектури розкішними виданнями? 09 січня

Axios: Зеленський наступного тижня може відвідати США або зустрінеться з Трампом в Давосі 09 січня