Президент Володимир Зеленський підписав закон №10265, який передбачає приєднання України до єдиної роумінгової зони Європейського Союзу.
Президент Володимир Зеленський підписав закон №10265, який передбачає приєднання України до єдиної роумінгової зони Європейського Союзу.
Про це йдеться на сайті українського парламенту, повідомляє "Європейська правда".
Документ 17 червня було повернуто з підписом глави держави.
Законопроєкт про єдину роумінгову зону з Європейським Союзом внесли до парламенту в листопаді 2023 року, у травні його ухвалили в другому читанні.
Він передбачає унормування процедури, що діє на тимчасовій основі після повномасштабного вторгнення в Україну, зокрема містить визначення спільної роумінгової зони України та ЄС та інших пов’язаних понять.
Також законопроєкт розширює повноваження національного регулятора електронних комунікацій: він зможе встановлювати єдині граничні ставки на голосовий трафік із номерів ЄС або України, які перебуватимуть в єдиній зоні роумінгу, на рівні ставок, які діють у Євросоюзі.
Нині мільйони українців у ЄС спілкуються з рідними в Україні без переплат завдяки домовленості операторів у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії і виїздом значної кількості українців до країн Європи. Цей режим діє на тимчасовій основі з початку активної фази війни.
Тим часом Євросоюз ще у минулому році затвердив пропозицію Європейської комісії розширити дію мобільного роумінгу в ЄС на Україну.
Архів журналу Віче
|
№2 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський: без зустрічі трьох лідерів неможливо домовитись з територіальних питань
Шмигаль пояснив причини масштабного блекауту в Україні та Молдові
Де читати актуальні новини в Україні
Глава МЗС Литви написав МКС щодо нових ордерів для росіян за атаки на енергетику України
Наступне засідання "Рамштайну" пройде 12 лютого
Як пил і волога впливають на гальма без захисного кожуха?
Зеленський описав шлях швидкого вступу України в ЄС та пояснив заяви про 2027 рік
Зеленський розповів, що Україна знає про російську "формулу Анкориджа"
Зеленський пояснив, що "наїхав" на Європу у Давосі через проблеми з ракетами для ППО