Вт, 23 квітня 2024

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами

Польща не має резервів для передачі Україні комплексу Patriot, але обіцяє допомогти іншими засобами для посилення протиповітряної оборони.


Фото: www.eurointegration.com.ua

Польща не має резервів для передачі Україні комплексу Patriot, але обіцяє допомогти іншими засобами для посилення протиповітряної оборони.

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Укрінформ".

За його словами, Польща "не має можливості" для передачі Україні Patriot.

Туск зазначив, що та батарея Patriot, яка розміщена біля Жешува, звідки західна допомога надходить до України, не належить Польщі, а є в розпорядженні армії США.

"Коротко кажучи, ми не маємо в резерві батарей Patriot, і всі це розуміють. Разом з Києвом усі знають, що ми своє завдання виконали навідмінно, якщо йдеться про підтримку України, також технікою і ППО", - сказав польський прем’єр.

Водночас, як зазначив Туск, "існують також інші види озброєння, які допомагають Україні захищати небо, і тут Польща й надалі залишатиметься активною".

Він не уточнив, про яку саме зброю йдеться. Президент Анджей Дуда на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Вільнюсі обговорвав передачу Україні радянських ракет для систем протиповітряної оборони.

За даними Financial Times, Греція та Іспанія перебувають під сильним тиском з боку своїх союзників по ЄС і НАТО щодо надання Україні додаткових систем протиповітряної оборони.

Крім того, уряд Німеччини переконує США поставити Україні принаймні ще один комплекс Patriot.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Зеленський розповів про потреби України в ракетах Patriot та домовленості з Німеччиною Сьогодні, 23 серпня

Сибіга зустрів у Києві лідерів шести європейських країн Сьогодні, 23 серпня

До Києва прибув президент Литви Сьогодні, 23 серпня

Глава МЗС Німеччини прибув до Києва на тлі нічного ракетного удару РФ Вчора, 22 серпня

Глава Євроради візьме участь у зустрічі "коаліції охочих" 24 серпня в Києві 21 серпня

Туск вважає, що Німеччина не повинна карати підозрюваних у підриві "Північних потоків" 21 серпня

Україна готова допомогти партнерам в ЄС у протидії гібридному впливу Росії 21 серпня

На кордоні з Молдовою призупинив роботу пункт пропуску через удар РФ 21 серпня

В Румунії показали відео знищення морського дрона з винищувача F-16 21 серпня

ЄС обіцяє зміни для українців, реакція на обстріл Києва, морський дрон РФ у Румунії: новини дня 20 серпня