Чт, 14 грудня 2023

Без рішення по Україні ЄС може звалитися у нескінченні внутрішні суперечки, натякає Зеленський

Брак рішучості лідерів Європейського Союзу для схвалення рішення щодо календаря руху України до вступу в ЄС дасть негативний сигнал для європейських громадян.

Брак рішучості лідерів Європейського Союзу для схвалення рішення щодо календаря руху України до вступу в ЄС дасть негативний сигнал для європейських громадян.

Про це йдеться у онлайн-виступі Володимира Зеленського на саміті ЄС, повідомляє з Брюсселя кореспондент "Європейської правди".

Володимир Зеленський розпочав виступ з компліментів на адресу колег за те, що протягом року Євросоюзу вдавалося знаходити консенсус і ухвалювати рішення на підтримку України. "Ви всі зрозуміли, що зараз не час для напівзаходів чи вагань. Європа прийняла сильні рішення і ефективно їх реалізувала. Я вдячний за таку силу Європи", - сказав він.

Утім, на думку Зеленського, бажання окремих лідерів ЄС заблокувати початок вступних переговорів ЄС з Україною, ухвалене всупереч рекомендації Єврокомісії, може призвести до розчарування.

"Це рішення є також життєво важливим для всіх тих людей в країнах ЄС, які вірять, що Європа може уникнути повернення до старих часів нескінченних безплідних розбіжностей між столицями", - пояснив він

"Європа заслуговує на те, щоб бути сильною… Заслуговує на повагу до угод, і на те, щоб люди в Європі знали, що їх не обдурять", - підсумував президент.

Як повідомляла "Європейська правда", Зеленський закликав саміті ЄС лишити Путіна незадоволеним домовленостями.

Детально про розклад сил перед самітом читайте у статті "Австро-Угорщина проти України: як виникла і чого вимагає "коаліція Орбана" перед самітом ЄС".

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Італія готує новий пакет допомоги Україні Сьогодні, 24 серпня

Прем’єр Британії у Києві оголосив про передачу технологій виробництва Storm Shadow Сьогодні, 24 серпня

Кошта обговорить допомогу Україні й розширення ЄС під час туру євростолицями Сьогодні, 24 серпня

ЗМІ: уряд Канади очікує, що торгова війна зі США буде довготривалою Сьогодні, 24 серпня

Україна та Норвегія підписали декларацію про стратегічне партнерство Сьогодні, 24 серпня

Науседа: Литва підтримуватиме Україну на шляху до ЄС, але очікує швидких реформ Вчора, 23 серпня

Фінляндія готує новий пакет ППО для України Вчора, 23 серпня

Україна і Фінляндія готують "дрон діл" Вчора, 23 серпня

Норвегія планує виділити 85 млрд крон на підтримку України в наступному році Вчора, 23 серпня

Зеленський розповів про потреби України в ракетах Patriot та домовленості з Німеччиною Вчора, 23 серпня