Ср, 23 листопада 2022

Швейцарія приєдналася до восьмого пакета санкцій ЄС

Федеральна рада Швейцарії в середу затвердила нові санкції проти Росії, ухвалені Європейським Союзом у рамках восьмого пакета.

Федеральна рада Швейцарії в середу затвердила нові санкції проти Росії, ухвалені Європейським Союзом у рамках восьмого пакета.

Про це йдеться в заяві уряду, пише "Європейська правда".

"З 23 листопада Федеральна рада вжила заходи, передбачені восьмим пакетом санкцій. Вони включають правове підґрунтя для запровадження граничних цін на російську сиру нафту та нафтопродукти, а також обмеження на інші вироби із заліза та сталі, аерокосмічну продукцію та товари, що мають економічне значення для Росії", - йдеться в заяві.

Заходи також включають заборону на надання додаткових послуг (ІТ, інжиніринг, архітектура, юридичні послуги) російському уряду і російським компаніям, а також на зайняття посад у радах директорів деяких російських державних компаній.

Однак при цьому Швейцарія гарантує збереження доступу до швейцарського законодавства і повне забезпечення верховенства закону. Такою була умова Федеральної ради під час ухвалення цих нових заборон.

На додачу до вжиття заходів, викладених у восьмому пакеті санкцій ЄС, Федеральна рада тепер прямо включила до постанови ембарго на постачання зброї в Росію, яке з міркувань швейцарського нейтралітету також частково поширюватиметься на Україну.

"Досі ембарго на постачання зброї здійснювалося у Швейцарії в основному на основі чинного законодавства про контроль за військовим майном і товарами. Тепер, під час ухвалення ембарго на військову техніку, воно прямо включене до постанови у зв'язку із ситуацією в Україні", - йдеться в заяві.

Санкції набудуть чинності 23 листопада о 18:00.

Федеральна рада сьогодні ухвалила рішення внести поправки до постанови, що дозволяють купівлю певних добрив за умови, що товари призначені для третьої країни.

Читайте також - Корозія нейтралітету: як Швейцарія вимушено змінює свою зовнішню політику.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Біля берегів Румунії зазнало пошкоджень судно з вугіллям зі США до України Сьогодні, 24 липня

Аварійна служба каналізації: куди звернутися Сьогодні, 24 липня

Ірландія виділяє пакет допомоги Україні на 125 млн євро Вчора, 23 липня

ЄС остаточно ухвалив нові санкції проти РФ: що увійшло в пакет Вчора, 23 липня

Зеленський підтвердив, що запропонував Свириденко посаду посла США Вчора, 23 липня

Рубіо каже, що обговорив з Лавровим потребу закінчити війну Вчора, 23 липня

Прем’єр головуючої у Раді ЄС Ірландії у четвер – з візитом у Києві Вчора, 23 липня

Зеленський провів телефонну розмову з перемовниками Трампа Вчора, 23 липня

ЗМІ: Зеленський планує візит до США для участі у похороні Грема та зустрічі з Трампом Вчора, 23 липня

Угорщина блокує кластери, новий уряд Молдови, поліція в будинку Гітлера: новини дня Вчора, 23 липня