Пт, 17 червня 2022

Ще одна держава-скептик ЄС готова підтримати надання Україні статусу кандидата

Глава МЗС Швеції Анн Лінде заявила, що її країна підтримує надання статусу кандидата на вступ до ЄС для України, а також Молдови.

Глава МЗС Швеції Анн Лінде заявила, що її країна підтримує надання статусу кандидата на вступ до ЄС для України, а також для Молдови.

Про це Лінде заявила, коментуючи п’ятничне засідання Європейської комісії, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Aftonbladet.

"Ми говоримо "так" статусу країни-кандидата як для України, так і для Молдови. Потім будуть умови, перш ніж можна буде розпочати переговори", - сказала Лінде.

Міністр виступала перед засіданням Європейської комісії, яка ухвалила позитивне для України рішення. Лінде дала зрозуміти, що "зелене світло" від Швеції буде, якщо Єврокомісія дасть відповідну рекомендацію.

Міністр наголосила, що для того, щоб Україна стала членом ЄС, може знадобитися "багато років".

"Потрібно відповідати вимогам демократії, законності, економічних принципів, некорупційності", - додала Лінде.

Донедавна Швеція і Данія були найбільш "проблемними" у питанні підтримки надання Україні кандидатського статусу. Вони є давніми друзями України, активно надають Києву допомогу під час агресії РФ, допомагають зброєю, але не завжди задоволені тим, як Київ виконує найскладніші з реформ - антикорупційні.

Уряд Данії раніше заявив, що готовий підтримати надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, якщо Європейська комісія надасть позитивну рекомендацію.

17 червня Європейська комісія офіційно рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ в Європейський Союз.

Офіційне рішення щодо статусу для України мають ухвалити на саміті лідерів ЄС 23 червня.

Читайте також: "Операція Шольц". З якими умовами Україні відкрили двері в ЄС та хто змінив думку Німеччини

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Лідери ЄС обговорили 90 млрд для України з Орбаном, Зеленського критикували за "недоречні" слова Сьогодні, 19 березня

Європейська рада ухвалила висновки про Україну, Орбан та Фіцо не підписали Сьогодні, 19 березня

Михайло Зборовський (екс бенефіціар Космобет): Чому людський фактор стає головним ризиком 2026 року Сьогодні, 19 березня

Орбан наполягає: розблокування 90 млрд не буде, доки не запрацює "Дружба" Сьогодні, 19 березня

Прем’єр Люксембургу вважає, що ЄС знайде спосіб обійти вето Орбана Сьогодні, 19 березня

Прем’єр Нідерландів: вето Угорщини неприйнятне, не треба піддаватися на шантаж Орбана Сьогодні, 19 березня

Україна представила представнику ЄС план відновлення "Дружби" Сьогодні, 19 березня

Угорщина заборонила в’їзд до Шенгену трьом українцям через "погрози" Орбану Сьогодні, 19 березня

ЗМІ: у разі перемоги Орбана у ЄС планують серйозну розмову про його майбутнє  Сьогодні, 19 березня

Де Вевер пояснив, що мав на увазі під "нормалізацією стосунків" з Росією Сьогодні, 19 березня