Пт, 03 грудня 2021

Рада Європи ініціює санкційну процедуру проти Туреччини

Рада Європи ініціювала рідкісну процедуру притягнення до відповідальності проти Туреччини через відмову Анкари звільнити бізнесмена та філантропа Османа Кавалу попри рішення Європейського суду з прав людини негайно зробити це.

Рада Європи ініціювала рідкісну процедуру притягнення до відповідальності проти Туреччини через відмову Анкари звільнити бізнесмена та філантропа Османа Кавалу попри рішення Європейського суду з прав людини негайно зробити це.

Про це повідомило агентство Reuters, пише "Європейська правда".

Процедура в кінцевому підсумку може призвести до позбавлення Туреччини права голосу в Раді Європи або навіть до припинення її членства.

За відповідне рішення 2 грудня проголосував Комітет міністрів Ради Європи, який складається з постійних представників 47 країн-членів.

Рада Європи попросила Анкару подати свою думку у справі до 19 січня 2022 року. Примітно, що за два дні до цього в Туреччині заплановане наступне судове засідання у справі Кавали.

Минулого тижня турецький суд постановив залишити Кавалу у в'язниці, продовживши його чотирирічне ув'язнення без винесення обвинувального вироку.

Кавала перебуває у в'язниці з 2017 року за звинуваченням у спробі повалити уряд через його участь в протестах 2013 року. У лютому Кавала був виправданий за звинуваченням, пов’язаним з протестами, але через кілька годин знову заарештований за звинуваченням у шпигунстві.

Європейський суд з прав людини у 2019 році вимагав негайного звільнити його, заявивши, що у турецької влади немає достатніх підстав підозрювати, що він скоїв злочин.

Міністерство закордонних справ Туреччини закликало Раду Європи утриматися від подальшого розгляду справи та поважати незалежність турецької судової влади.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №11/2016 №11
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Трамп про війну в Україні: ця кривава бійня має завершитися і якнайшвидше Сьогодні, 15 листопада

Навроцький каже, що підписав закон про допомогу українцям у Польщі востаннє Сьогодні, 15 листопада

Зеленського чекають в Іспанії 18 листопада Сьогодні, 15 листопада

Фон дер Ляєн переконуватиме премʼєра Бельгії підтримати план кредиту Україні Вчора, 14 листопада

В уряді Італії посперечались, чи треба допомагати "корумпованій" Україні Вчора, 14 листопада

Угорщина судитиметься з ЄС через заборону російського газу Вчора, 14 листопада

У Франції анонсували візит Зеленського 17 листопада Вчора, 14 листопада

Саакашвілі хоче стати "цивільним полоненим" війни РФ проти України 13 листопада

Єврокомісар: Британія та Канада можуть надати власні "репараційні позики" Україні 13 листопада

У Греції анонсували візит Зеленського 16 листопада 13 листопада