№10, травень 2005

Щоб програми працювали

Постійні комісії контролюють прийняті рішення

У нас, як, мабуть, і скрізь у країні, чимало клопотів виникає щодо управління об'єктами спільної власності. Та коли комісії з питань комунальної власності, з питань бюджету і фінансів предметно розглянули 18 рішень ради стосовно цих об'єктів, справа з місця зрушила. Невдовзі 16 із них було знято з контролю, щодо решти внесено рекомендації.

Зі свого боку, на виконання доручення постійної комісії з питань бюджету та фінансів виконавчим апаратом ради підготовлено перелік об'єктів по району, що пустують. А їх на липень виявилося аж 83 – у середньому по 3 на сільську раду. Це приміщення з відомими й невідомими (є такі) власниками, починаючи від місцевих рад і до райспоживспілки. А якщо внесено ясність у цю справу, стає зрозумілим, з якого боку підходити до її вирішення. Принаймні районна рада гарантує юридичну й організаційну допомогу, звичайно, сподіваючись при цьому на ініціативу сільських голів.

Принципово поставилася до розгляду ходу виконання трьох довгострокових програм і постійна комісія з питань регламенту й депутатської етики. Ці програми стосувалися насамперед забезпечення діяльності райсуду, міжрайпрокуратури та підтримки розвитку місцевого самоврядування. Саме цю останню програму й було знято з контролю. А посилено акцент на актуальні програми "Ліси Фастівщини", "Дороги Фастівщини" та газифікації.

Шукаємо важелі впливу й на розв'язання ще однієї, не менш складної проблеми – розвиток малого підприємництва. Як відомо, Указом Президента України від 12 травня 2005 р. "Про лібералізацію підприємницької діяльності та державну підтримку підприємництва" рекомендовано до 1 жовтня розглянути стан виконання та ефективності реалізації регіональних і місцевих програм малого підприємництва. Ми негайно відреагували на цей указ і на базі Малоснітинської сільської ради провели спільне засідання районної та сільської комісій.

Розмова була предметна, часом гостра. Крім депутатів, участь у ній узяли підприємці Малої Снітинки, керівники низки районних служб. Вони вкотре наголошували, що перешкодою на шляху сприяння та підтримки бізнесу й досі є питання відведення з цією метою землі. Принаймні на місці, в районі, їх вирішити не можна, треба довго оббивати пороги, щоб урешті-решт якось владнати з обласними службами. А розтягується процес оформлення – існує невизначеність, люди не забезпечуються робочими місцями, заробітною платою, не надходять кошти до бюджету.

Глибокий аналіз стану справ спонукав членів постійних комісій своїм рішенням рекомендувати зняття з контролю існуючої досі регіональної програми розвитку малого бізнесу та розробку нової перспективної програми, яка повніше відповідала б вимогам часу. Водночас рекомендовано передбачити в ній організацію сфери побутового обслуговування сільського населення на нових підприємницьких засадах, зменшення втручання в діяльність підприємців органів виконавчої влади, які виконують контрольні, а, по суті, фіскальні функції, сприяння активізації фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки малого підприємництва.

Характерно, що посилення контрольної діяльності постійних комісій активізувало й роботу інших громадських структур. Про що, зокрема, свідчить 6 засідань координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Нині контроль за прийнятими рішеннями став її постійною практикою, саме тому жодний із проведених апаратом аналізів не залишається так званим паперовим рішенням.

Автор: Анатолій ПОКАНЕВИЧ