Події останніх двох місяців в Україні стали серйозним приводом для роздумів пересічних громадян і можновладців, політиків, журналістів, учених-суспільствознавців про долю країни.
Останнім часом у правовому полі України склалася парадоксальна, на перший погляд, ситуація, коли правоохоронні органи і суди ухиляються від виконання Закону України № 712-VII від 19.12.2013 року «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу…
19 грудня 2013 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» (далі – Закон).
Напередодні Нового року Голова Верховної Ради України Володимир Рибак підбив підсумки роботи парламенту й оцінив ситуацію в державі, окреслив її перспективи Завершується 2013 рік.
Повага та визнання, котрі міжнародна спільнота не раз засвідчувала Україні у зв’язку з її успішним головуванням в Організації з безпеки і співробітництва в Європі в 2013-му, наявність значного політичного потенціалу офіційного Києва для втілення українського плану діяльності СНД у…
Ці слова, датовані 2001 роком, сьогодні актуальні, як ніколи. Вони взяті з роздумів автора, присвячених десятиліттю проголошення незалежності нашої держави, в яких перший Президент незалежної України розмірковує над процесом становлення її державності.
Переформатування системи міжнародних відносин принесло різке поглиблення нестабільності і нестійкості світового порядку. На наших очах руйнуються впливові усталені схеми взаємозалежності держав, розхитується система суверенітету, зростає прірва між розпорядниками міжнародного буття та іншими, не такими могутніми суб’єктами міжнародного права.
Серед трьох основних різновидів корупції – побутової, професійної й політичної – останню, зазвичай, вважають найнебезпечнішою, адже, маючи у своїй основі механізми маніпулювання ЗМІ й інформаційно-комунікаційними технологіями (ІКТ) та доступ до джерел змістовних даних, вона сприяє поширенню інших форм корумпованості…
Коли на всіх можливих трибунах опозиція та влада нищівно критикують одна одну, в громадян виробляється своєрідний імунітет до такої дискусії: заяви про катастрофічний стан вітчизняної економіки або неймовірну некомпетентність нинішніх чи минулих владних керівників сприймаються як звична форма сучасного…
в п’ятьох проблемних округах визначилися переможці.
Відома формула Ніцше – «Щастя чоловіка – я хочу, щастя жінки – він хоче» – за всього прихильного ставлення до мислителя давно видається анахронізмом. А нині ріже вухо й поготів, адже сучасні феміни інтелектуальні, освічені, успішні.
Після відзначення 95-річчя і Національної академії наук України і її президента академіка Бориса Патона ще один ювілей зібрав у Києві керівників академій наук і провідних учених з усіх країн, що утворилися на теренах колишнього СРСР.
З електромагнітними полями ми сьогодні стикаємося скрізь: удома, на роботі, в метро, міському електротранспорті, поблизу високовольтних ліній електропередач, передавальних антен тощо.
17 вересня 1977 року. Газетна робота не обтяжує. Душа переповнена від вражень-зустрічей. Йду до клініки Амосова, аби написати про нього нарис. Ні на хвилину не відходжу від хірурга, фіксуючи те, що бачу й чую.
Про досвід співпраці територіальних громад, перспективи і проблеми Полтавщини, а також деякі підсумки року нашому власному кореспонденту Віталію Скобельському розповідає голова Полтавської обласної ради Іван Момот.…
Наявна в Україні система місцевого самоврядування нині далека від досконалості й не відповідає потребам суспільства. Визначені через «формулу» видатки місцевих бюджетів лише на 50–60 відсотків забезпечують їхні матеріальні потреби.…
Капітально відремонтований спортзал, новенький спортивний інвентар – усе це тепер мають у своєму розпорядженні діти Рафайлівської сільської школи в Антрацитівському районі на Луганщині. Після восьми років очікування ремонту аварійного приміщення нарешті завдяки обласному конкурсу проект реалізували.
Місцеве самоврядування в Миколаївській області має одразу декілька особливостей. По-перше, його представляє наймолодший голова обласної ради в Україні Ігор Дятлов. А по-друге, новий підхід щодо управління громадами, який привніс молодий керманич, дав свої відчутні результати.
Концепцію реформування місцевого самоврядування не раз розглядали на загальних зборах Асоціації органів місцевого самоврядування, відбулися й кущові семінари на базі районних рад. Загалом проведено 712 слухань, в яких взяло участь більш як 51 тисяча жителів Харківщини.…
На Вінниччині за підтримки обласної ради та ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», що співпрацює з низкою міжнародних фондів, реалізували проект формування енергоефективної територіальної громади.…
Руслана Комара-Чорного призначили головою Підволочиської районної держадміністрації, що на Тернопіллі, торішньої весни.…
У матеріалах і дослідженнях, присвячених визволенню України від нацистських окупантів, Корсунь-Шевченківська наступальна операція посідає особливе місце.
У вогні Другої світової палала Шевченкова земля. Війна зачепила нещадним крилом музей Кобзаря та його монумент над Чернечою горою.…
У світі 1384 пам’ятники Тарасові Шевченку. Про те, як постав Кобзар на високому п’єдесталі у Варшаві, розповідає Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі (1999–2002 рр.
«В неволі виріс меж чужими» Близьких друзів у дитинстві Тарас не мав. Був не таким, як усі, виростав іншим, незрозумілим. Хлопчика називали бешкетником, неслухом, а він, допитливець чи не з колиски, запитував: «А що там за горою?».
Народний художник України, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка й літературно-мистецької премії ім. І. С. Нечуя-Левицького, знаний у державі та світі видавець Леонід АНДРІЄВСЬКИЙ – один із провідних майстрів сучасного українського книжкового мистецтва.
Важко повірити, але це справді так: нові широкомасштабні романи «Час смертохристів» і «Час великої гри», висунуті на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2014 року, відомий прозаїк і публіцист Юрій Щербак написав… звичайнісінькою ручкою.
— вважає головний диригент Львівського національного академічного театру опери і балету імені Соломії Крушельницької Михайло ДУТЧАК Головному диригенту Львівського театру опери і балету імені Соломії Крушельницької Михайлові Дутчаку виповнилося 60 років. В його кабінеті ще повно свіжих квітів.
Найвідомішій новорічній пісеньці уже понад 100 років, але своєї молодості вона не втрачає Ну, хто не чув, не співав колись цю відому дитячу пісеньку, на якій виросло не одне покоління наших людей? Однак мало хто знає автора музики і…
У рамках всеукраїнського концертного туру з презентацією ювілейного, десятого, альбому «Чудовий Світ» до Одеси завітала відома рок-група «Воплі Відоплясова». Одеським поціновувачам хорошої музики «ВВ» презентували не лише нові досягнення, а й свої хіти в експериментальних аранжуваннях.
Архів журналу Віче
№10 | |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Байден відмовляє Ізраїль від ударів по нафтових об’єктах Ірану
"Торгова війна" ЄС і Китаю, Молдову лякають путчем, рішення ЄС про сосиски: новини дня
Литва визнала Корпус вартових ісламської революції терористами і закликала ЄС брати приклад
Оборонний бюджет Польщі на 2025 рік буде рекордним
Фіцо мріє про "нормальні відносини з РФ" після війни в Україні
Україна отримала систему Patriot від Румунії
У Польщі вітають крок України в бік відновлення ексгумацій жертв Волинської трагедії
Сибіга і Сікорський не мали у Варшаві офіційної зустрічі, але перетнулись на "дружню розмову"
У Франції відхилили ініціативу ультралівих щодо імпічменту Макрону
Суд ЄС підтвердив законність заборони на юридичні послуги для російських компаній