З 1 вересня на Львівщині закриють частину загальноосвітніх навчальних закладів. Щодо 13 з них уже прийняті відповідні рішення. Питання 12 інших обговорять упродовж серпня.
Про це повідомила на прес-конференції директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олександра Небожук, передає прес-служба ОДА.
Школи Львівщини у сільській місцевості мають малу кількість учнів. Так, упродовж 2014–2015 навчального року в області діяло 78 шкіл І ступеня, де навчалося до десяти учнів. Найбільша кількість таких шкіл розташована в Старосамбірському та Дрогобицькому районах. У 56 навчальних закладах Львівщини І–ІІІ ступенів навчалося торік до 100 учнів.
– Основна мета змін – це надання якісної освіти. Коли вчитель викладає 4-5 предметів, то зрозуміло, що в такій школі дитина не може здобути якісну освіту. Учень повинен мати достойний колектив, вчителів, які дають знання незалежно від того, чи він проживає в селі, чи у великому місті, – розповіла Олександра Небожук.
Малокомплектність навчальних закладів негативно впливає на фінансові видатки на утримання учнів. За норми видатків 8,9 тисячі гривень на одного учня середнє утримання учнів шкіл області обходиться в 10,8 тисячі гривень.
На думку Олександри Небожук, для підвищення якості навчального середовища потрібно також скасувати навчання у дві зміни.
Минулого навчального року загальна кількість учнів зросла на дві тисячі порівняно з попереднім роком. Олександра Небожук зазначила, що на збільшення кількості учнів вплинула не тільки позитивна демографічна ситуація Львівщині, а й приїзд населення зі східних областей України.
Архів журналу Віче
|
№12 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Глава Нацрозвідки США відкинула публікації медіа про плани Росії щодо України і Європи
Зеленський про позику ЄС: важливо, що збереглась привʼязка до репарацій
Зеленський: США запропонували формат спільних переговорів з Україною і Росією
ЗМІ: позика Україні обійдеться ЄС у додаткові 3 млрд євро щорічно
Президент Чехії хотів би, щоб його країна долучилась до фінансування позики для України
Орбан про війну Росії проти України: "Не зовсім ясно, хто на кого напав"
ЗМІ: Віткофф і Умєров у пʼятницю зустрінуться з радниками з нацбезпеки Європи
Зеленський та Навроцький зустрілися у Варшаві
Макрон каже, що Європа повинна відновити безпосередню взаємодію з Путіним
Фіцо: Словаччина не буде надавати Україні "військових позик"