Пн, 27 липня 2015

Підприємства Харківщини презентували проекти, що знизять залежність промисловості регіону від імпорту

 

У Харківській облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу», присвячене питанням імпортозаміщення. У заході взяли участь заступник міністра економічного розвитку й торгівлі України Руслан Корж та заступник голови Харківської ОДА Марк Беккер.

«Імпортозаміщення – це один із головних напрямів стратегії економічного розвитку Харківської області», – підкреслив Марк Беккер.

Він пояснив, що імпортозалежність харківської промисловості, насамперед від Російської Федерації, особливо сильно відчувається нині, коли Україна опинилася в умовах воєнного конфлікту. За інформацією заступника голови ОДА, найбільш імпортозалежні – харківські підприємства машинобудування (на 50%), а також хімічної та нафтопереробної промисловостей (більш ніж на 54%). Загалом, понад 15% українського імпорту припадає саме на хімічну промисловість.

 

Свої проекти, покликані знизити імпортозалежність регіону, презентували під час «круглого столу» представники хімічної галузі.

Науково-дослідний і проектний інститут «Ніохім» представив проект заводу з випуску соди, яка використовується у виробництві скла, продуктів нафтохімії та металургії. До 2014 року потреби України в соді – близько 350 тисяч тонн на рік – практично повністю забезпечував Кримський содовий завод. Тепер його продукція – імпорт. «Ніохім» пропонує побудувати завод потужністю 400 тисяч тонн на рік на базі Первомайського «Хімпрому». На реалізацію проекту потрібно близько 200 мільйонів доларів США. За оцінками вчених, вироблена на заводі сода буде у 2–3 рази дешевше імпортної, що, у свою чергу, на чверть знизить собівартість скла.

Директор ДП «Державний інститут по проектуванню підприємств коксохімічної промисловості» (ДП «Гипрококс») Віктор Рудик презентував проект заводу з випуску рідкого синтетичного палива з відходів виробництва (наприклад, птахофабрик). Такий завод дасть змогу виробництво моторного палива в Україні більш ніж на 1 мільйонів тонн на рік, зменшить імпорт на 15% і скоротить державні витрати на 1,2 млрд доларів США на рік, упевнені в «Гипрококсі».

Подібні проекти не тільки зменшать імпортозалежність Харківської області, а й створять тисячі робочих місць і крім того, сприятимуть розвитку інфраструктури регіону. Ще один важливий плюс –  їхня інноваційність.

«Нам потрібно якомога більше таких інноваційних проектів. Адже ми маєємо виробляти якісну продукцію, яка виходитиме на міжнародний ринок», – пояснив Марк Беккер.

Руслан Корж наголосив, що в Харківської області є великий потенціал реалізації інноваційних проектів.

«Я захоплений потенціалом та ініціативами, які є в проектній сфері Харківщини. Для реалізації таких проектів потрібно вибирати серйозних інвесторів, котрі зарекомендували себе на міжнародній арені. У цьому плані й Харківська облдержадміністрація, й наше міністерство всіляко підтримуватимуть ініціаторів проектів», – запевнив заступник міністра.

Автор: Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Реакція ЄС на удар по Києву, Польща карає блогера з України, напад під Білим домом: новини вихідних Вчора, 24 травня

Прем’єр Канади про масовану російську атаку: не змінює програшу Росії у війні Вчора, 24 травня

Зеленський: присутність України в ЄС має бути повноправною Вчора, 24 травня

Польща заборонить в’їзд українському блогеру на 5 років за приїзд на авто до Морського Ока Вчора, 24 травня

ЗМІ: Зеленський вважає ідею щодо "асоційованого членства" несправедливою 23 травня

Зеленський обговорив мирні зусилля з лідерами Німеччини, Британії та Франції 22 травня

Генсек НАТО заявив про нові обіцянки допомоги Україні від союзників 22 травня

Глава МЗС Естонії: Росія навмисно направляє українські дрони в повітряний простір НАТО 22 травня

Сибіга: переговори про вступ України в ЄС за всіма кластерами мають відкрити у червні 22 травня

До України їде Світлана Тихановська, яку МЗС називає представницею Білорусі 22 травня