Нд, 04 червня 2023

У Києві хочуть гарантій, що Україна буде членом НАТО незабаром після війни

Україна прагне стати членом Північноатлантичного Альянсу протягом нетривалого часу після досягнення військової перемоги над Росією і прагне отримати таку гарантію на саміті НАТО у Вільнюсі.

Україна прагне стати членом Північноатлантичного Альянсу протягом нетривалого часу після досягнення військової перемоги над Росією і прагне отримати таку гарантію на саміті НАТО у Вільнюсі.

Про це в інтерв’ю Politico в неділю заявив заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов, повідомляє "Європейська правда".

За його словами, НАТО має надати Україні перелік кроків, які необхідно здійснити "з чітким підтвердженням того, що Україна є легітимним кандидатом" на членство в Альянсі.

"Ми хотіли б почути план, дорожню карту або перелік дій, які повинні зробити обидві сторони - НАТО й Україна - для досягнення членства в дуже короткий період часу", - сказав Гаврилов.

Він визнав, що членство Києва в Альянсі неможливе, поки триває повномасштабна війна, "водночас ми маємо розуміти, що після нашої перемоги наш процес (вступу - ред. ) до блоку буде дуже, дуже коротким".

Паралельно, додав заступник голови Міноборони, Україна вестиме переговори з НАТО про "систему гарантій безпеки" перехідний період до членства в Альянсі - зокрема зобов’язання країн НАТО допомогти Києву перемогти у війні, підтримку української економіки, а також підтримку санкцій та інших форм тиску на Росію.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що розуміє неможливість вступу України до НАТО під час війни, проте не бачить сенсу брати участь у саміті НАТО у Вільнюсі, якщо за підсумками Україна не отримає конкретних сигналів щодо того, коли вона може приєднатися до Альянсу.

Відомо, що Київ готує два пакети для обговорення на саміті НАТО у Вільнюсі - політичний та практичний.

Читайте також: Без ПДЧ та Бухареста. Чому українські політики мають забути про минуле у питанні вступу до НАТО

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії на пів року Сьогодні, 22 грудня

Ukraine Facility: Україна отримала від ЄС 2,3 млрд євро Сьогодні, 22 грудня

Чому гільзу протеза ноги доводиться міняти щопівроку? Сьогодні, 22 грудня

Париж анонсував подальші новини щодо можливих переговорів Путіна і Макрона Вчора, 21 грудня

Глава Нацрозвідки США відкинула публікації медіа про плани Росії щодо України і Європи Вчора, 21 грудня

Зеленський про позику ЄС: важливо, що збереглась привʼязка до репарацій 20 грудня

Зеленський: США запропонували формат спільних переговорів з Україною і Росією 20 грудня

ЗМІ: позика Україні обійдеться ЄС у додаткові 3 млрд євро щорічно 20 грудня

Президент Чехії хотів би, щоб його країна долучилась до фінансування позики для України 19 грудня

Орбан про війну Росії проти України: "Не зовсім ясно, хто на кого напав" 19 грудня