Ср, 10 травня 2023

Найбільша група Європарламенту закликала запросити Україну до НАТО на саміті у Вільнюсі

Європейська народна партія (ЄНП), яка є найбільшою політичною групою Європейського парламенту, у вівторок ухвалила позиційний документ, у якому підтримала запрошення України до Північноатлантичного Альянсу на прийдешньому саміті.

Європейська народна партія (ЄНП), яка є найбільшою політичною групою Європейського парламенту, у вівторок ухвалила позиційний документ, у якому підтримала запрошення України до Північноатлантичного Альянсу на прийдешньому саміті.

Про це свідчить рішення групи ЄНП в Європарламенті, яке є у розпорядженні "Європейської правди".

ЄНП наголошує, що попередні безпекові рішення для України - від Будапештського меморандуму до висновків Бухарестського саміту НАТО - не запобігли повномасштабному вторгненню в Україну, а постійне її перебування в "сірій зоні" лише заохотить Росію повторити агресію в майбутньому.

Автори позиційного документа також вважають, що членство України в Альянсі є необхідним, оскільки це зміцнить сили НАТО за рахунок українського війська, об’єднає Захід довкола мети гарантувати мир у Європі та дозволить запобігти російському реваншу.

"Запрошення для України стати членом НАТО стало б найпотужнішим сигналом для Путіна і найзапекліших імперських яструбів у Росії, щоб вони нарешті зрозуміли, що Україна більше не перебуває в межах їхньої досяжності", - вважають у Європейській народній партії.

Група також вважає, що перебування Києва в Альянсі заохотить Росію до внутрішніх перетворень, оскільки вона вже не зможе "знову піддатися імперській ностальгії". "Саме тому російська опозиція не проти того, щоб Україна обрала свій власний шлях", - стверджують там.

Підсумовуючи, ЄНП закликає учасників саміту НАТО у Вільнюсі розглянути питання про подальші кроки щодо перспективи членства України в Альянсі.

"ЄНП очікує, що майбутні саміти у Вільнюсі та Вашингтоні прокладуть шлях до надання Україні запрошення до вступу в НАТО і що процес вступу розпочнеться після закінчення війни і буде завершений якнайшвидше. Це зміцнить наш Альянс і стане ще одним кроком до сталого миру в Європі", - наголошується в документі.

У квітні генсек НАТО говорив, що на липневому саміті у Вільнюсі країни-члени Альянсу готуються обговорювати питання членства України та гарантії безпеки для неї, але головним питанням залишається забезпечення перемоги України у війні.

Глава МЗС Дмитро Кулеба зазначав, що Україну не влаштує жодне інше рішення саміту НАТО у Вільнюсі в липні, окрім реальних кроків щодо її членства в Альянсі.

Читайте також: Без ПДЧ та Бухареста. Чому українські політики мають забути про минуле у питанні вступу до НАТО.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Литва про викрадення Росією цивільних на Сумщині: це воєнний злочин Сьогодні, 22 грудня

NBC розповіло про непублічне суперництво Віткоффа та Рубіо щодо України Сьогодні, 22 грудня

Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії на пів року Сьогодні, 22 грудня

Ukraine Facility: Україна отримала від ЄС 2,3 млрд євро Сьогодні, 22 грудня

Чому гільзу протеза ноги доводиться міняти щопівроку? Сьогодні, 22 грудня

Париж анонсував подальші новини щодо можливих переговорів Путіна і Макрона Вчора, 21 грудня

Глава Нацрозвідки США відкинула публікації медіа про плани Росії щодо України і Європи Вчора, 21 грудня

Зеленський про позику ЄС: важливо, що збереглась привʼязка до репарацій 20 грудня

Зеленський: США запропонували формат спільних переговорів з Україною і Росією 20 грудня

ЗМІ: позика Україні обійдеться ЄС у додаткові 3 млрд євро щорічно 20 грудня