Чт, 06 квітня 2023

Прем’єрка Фінляндії подала у відставку після поразки на виборах

Прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін подала президенту Саулі Нііністьо прохання про відставку уряду.

Прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін подала президенту Саулі Нііністьо прохання про відставку уряду.

Церемонія відбулася в офіційній резиденції президента Фінляндії в четвер вранці, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на фінського телерадіомовника Yle.

Відставка уряду Марін пов’язана з проведенням у країні парламентських виборів 2 квітня, на яких її соціал-демократи зайняли третє місце.

"Шановний президенте республіки, з повагою прошу вас звільнити мене та інших членів урядової ради", - сказала Марін.

Президент Нііністьо прийняв прохання про відставку. Уряд Марін працюватиме у статусі тимчасового, доки партії не сформують новий кабінет.

Петтері Орпо, голова Національної коаліційної партії, яка виграла вибори, наступного тижня розпочне консультації про формування уряду.

Напередодні Марін заявила, що восени залишить посаду голови Соціал-демократичної партії.

На виборах у неділю 2 квітня Марін прагнула здобути ще один термін на своїй посаді, але це їй не вдалося.

Детально про зміну влади у Фінляндії та про те, чого чекати від відставки Санни Марін з посади прем'єра, читайте у статті "ЄП".

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Переговори у США, зброя проти Starlink, посланець Трампа у Гренландії: новини дня Сьогодні, 23 грудня

Литва про викрадення Росією цивільних на Сумщині: це воєнний злочин Вчора, 22 грудня

NBC розповіло про непублічне суперництво Віткоффа та Рубіо щодо України Вчора, 22 грудня

Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії на пів року Вчора, 22 грудня

Ukraine Facility: Україна отримала від ЄС 2,3 млрд євро Вчора, 22 грудня

Чому гільзу протеза ноги доводиться міняти щопівроку? Вчора, 22 грудня

Париж анонсував подальші новини щодо можливих переговорів Путіна і Макрона 21 грудня

Глава Нацрозвідки США відкинула публікації медіа про плани Росії щодо України і Європи 21 грудня

Зеленський про позику ЄС: важливо, що збереглась привʼязка до репарацій 20 грудня

Зеленський: США запропонували формат спільних переговорів з Україною і Росією 20 грудня