Вт, 21 лютого 2023

ЄСПЛ ухвалив рішення, яке прискорить розгляд справи про повномасштабне вторгнення Росії

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) об’єднав справи "Україна та Нідерланди проти Росії" та "Україна проти Росії (Х)" щодо повномасштабного вторгнення в Україну в одне велике провадження.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) об’єднав справи "Україна та Нідерланди проти Росії" та "Україна проти Росії (Х)" щодо повномасштабного вторгнення РФ в одне велике провадження.

Про це повідомила уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко, пише "Європейська правда".

"ЄСПЛ об’єднав справи "Україна та Нідерланди проти Росії", у якій суд вже визнав окупацію РФ східної України з 2014 року, та "Україна проти Росії (Х)" щодо повномасштабного вторгнення в одне велике провадження. Тепер так звана "велика справа по Донбасу" стала ще більшою", - повідомила Сокоренко.

За її словами, об’єднання справ однозначно має одразу декілька переваг. Серед них - пришвидшення розгляду справи щодо повномасштабного вторгнення "Україна проти Росії (Х)".

Сокоренко нагадала, що 25 січня 2023 року ЄСПЛ визнав прийнятною так звану справу по Донбасу і перейшов до її розгляду по суті.

Відтак, після об’єднання зазначених справ ЄСПЛ перейде до стадії розгляду по суті справи "Україна проти Росії (Х)" і Україна вже "зекономила" щонайменше рік-два, а насправді набагато більше, у її дослідженні ЄСПЛ, зазначила Сокоренко.

Об’єднання справ, за словами уповноваженої, дозволить оптимізувати процес - це забезпечить більш ефективний розгляд, оскільки деякі аспекти двох справ є подібними та взаємодовнюваними. Вбивства, викрадення, тортури, посягання на приватне та сімейне життя, захоплення/знищення майна, дискримінація за мовою, віросповіданням, поглядами - все це частина офіційної політики Росії з 2014 року, яка отримала продовження на тих територіях України, захоплених Росією після 24 лютого, підкреслює Сокоренко.

Об’єднання також дозволить ЄСПЛ вивчити справи в більш глобальному контексті; отримати більш повне рішення, оскільки в одній справі будуть розглядатися різні аспекти порушення прав людини; надати Україні більшу підтримку та платформу для просування її справи перед світовою спільнотою.

Крім того, велике рішення ЄСПЛ може мати важливий вклад у зміцнення міжнародного права та правопорядку, оскільки в справі розглядаються не окремі порушення прав людини, а підрив Росією принципів мирного співіснування та забезпечення прав людини як таких, каже Сокоренко.

"Рішення ЄСПЛ також є серйозним підґрунтям для посилення позиції України у притягненні Росії до відповідальності у контексті доведення "логічного ланцюжка" навмисності та цілеспрямованості дій агресора. Вважаю це чудовою процесуальною перемогою України в ЄСПЛ", - зазначила уповноважена.

25 січня Європейський суд з прав людини визнав дату початку контролю РФ на окупованому Донбасі.

Детальніше у статті: "Як суд у "великій справі щодо Донбасу" змінить думку світу про агресію РФ"

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Переговори у США, зброя проти Starlink, посланець Трампа у Гренландії: новини дня Сьогодні, 23 грудня

Литва про викрадення Росією цивільних на Сумщині: це воєнний злочин Вчора, 22 грудня

NBC розповіло про непублічне суперництво Віткоффа та Рубіо щодо України Вчора, 22 грудня

Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії на пів року Вчора, 22 грудня

Ukraine Facility: Україна отримала від ЄС 2,3 млрд євро Вчора, 22 грудня

Чому гільзу протеза ноги доводиться міняти щопівроку? Вчора, 22 грудня

Париж анонсував подальші новини щодо можливих переговорів Путіна і Макрона 21 грудня

Глава Нацрозвідки США відкинула публікації медіа про плани Росії щодо України і Європи 21 грудня

Зеленський про позику ЄС: важливо, що збереглась привʼязка до репарацій 20 грудня

Зеленський: США запропонували формат спільних переговорів з Україною і Росією 20 грудня