Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі в четвер оголосив про відставку після того, як популістська партія "Рух 5 зірок" відмовилася брати участь в урядовій коаліції.

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі в четвер оголосив про відставку після того, як популістська партія "Рух 5 зірок" відмовилася брати участь в урядовій коаліції.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ANSA.
За кілька годин до відставки Драгі Сенат Італії не зміг оголосити вотум недовіри уряду, причому "Рух 5 зірок" не брав участі в голосуванні. Після цього прем’єр зустрівся з президентом Серджо Матареллою для обговорення свого майбутнього.
У заяві про відставку Драгі заявив, що "пакт довіри, який лежав в основі уряду, зазнав невдачі".
"В останні дні я зі свого боку докладав усіх зусиль, щоб продовжувати спільний рух, намагаючись задовольнити вимоги політичних сил. Як стало очевидним із сьогоднішнього обговорення в парламенті, цього не було достатньо", - зазначив він.
Як повідомлялося, коаліційний уряд Драгі опинився на межу розпаду після того, як "Рух 5 зірок" відмовився голосувати за важливий указ про фінансову допомогу тисячам родин і компаній.
Популістська партія, яка здобула перемогу на загальних виборах 2018 року, нині переживає не найкращі часи: її рейтинг суттєво просів, а її керівництво розколоте через війну в Україні.
Так, у червні з "Руху 5 зірок" вийшов міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо на знак протесту проти рішення партії не підтримати резолюцію про допомогу Україні.
Читайте також: Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії.
Архів журналу Віче
|
№12 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Прогноз-2026 від Мелоні, кораблі класу "Трамп", Польща затримала шпигуна: новини дня
Зеленський заслухав доповіді української делегації про зустрічі у США
Що таке причеп-самоскид і де він реально потрібен
Переговори у США, зброя проти Starlink, посланець Трампа у Гренландії: новини дня
Литва про викрадення Росією цивільних на Сумщині: це воєнний злочин
NBC розповіло про непублічне суперництво Віткоффа та Рубіо щодо України
Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії на пів року
Ukraine Facility: Україна отримала від ЄС 2,3 млрд євро
Чому гільзу протеза ноги доводиться міняти щопівроку?
Париж анонсував подальші новини щодо можливих переговорів Путіна і Макрона