Чт, 26 квітня 2018

Китай офіційно включив Україну в партнери по «Шовковому шляху»

Про це повідомив глава міністерства інфраструктури України Володимир Омелян в ефірі «Радіо Свобода».

china

«Ми домоглися політичного рішення Китаю, котрий включив Україну в офіційні партнери. Зараз працюємо над маршрутом. Україна вже стала частиною країн-транзитерів, які увійшли в союз, щоб мати єдиний транзитний тариф», - заявив глава Мінінфраструктури.

Таким чином Україну було включено в список офіційних партнерів Китаю з транспортування товарів до країн Європи в рамках проекту нового «Шовкового шляху».

Логістична компанія "Укр-Китай Логістика" пропонує прямые поставки из Китая в Украину.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Україна і Китай підписали декларацію з реалізації ініціатив "Економічний пояс Великого шовкового шляху" і "Морський шовковий шлях", покликаних посилити економічне співробітництво між Європою і Азією. Державна ініціатива Китаю "Один пояс - один шлях" передбачає розвиток торговельних відносин між Китаєм і Європою. Посол КНР в Україні Ду Вей відзначав, що цей проект неможливий без участі України. Реалізація проектів в рамках "Шовкового шляху" в перспективі можуть дозволити Україні обійти транзитні обмеження до країн Середньої Азії з боку Росії.

Нещодавно Міністерство економічного розвитку і торгівлі оприлюднило дані, згідно з якими КНР за підсумками минулого року посіла друге місце за обсягом товарообігу з Україною.

Обсяг частки товарообігу з КНР у зовнішній торгівлі України в 2017 році склав понад 8% від загального товарообігу України.

У той же час, за даними Держкомстату, перше місце за обсягами товарообігу залишається за Російською Федерацією. Крім того, в десятку провідних торгових партнерів України за минулий рік увійшли Німеччина, Польща, Білорусь, Італія, Туреччина, США, Індія та Угорщина.

За даними Держстату, двосторонній товарообіг між Україною та КНР склав 7,7 млрд доларів США і збільшився на 17,9%. При цьому експорт товарів з України в Китай склав 2,4 млрд доларів США і збільшився на 11,3%. Імпорт китайських товарів в Україну склав 5,6 млрд доларів США і збільшився на 20.5%.

Протягом 2017 року в економіку України залучено 18,2 млн доларів інвестицій з Китаю. Найбільший обсяг інвестицій спрямований на підприємства в сфері сільського, ділового та рибного господарства - 36,7%, промисловості - 26,6%, оптовій і роздрібній торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів - 10,3%.

Останні новини

Поляки блокують залізницю з України, Швецію пустять в НАТО, бойові катери для ЗСУ: новини дня Сьогодні, 21 лютого

Як підібрати меблі для офісу у Києві Вчора, 20 лютого

Президентка Єврокомісії повторно претендуватиме на цю посаду на виборах 2024 року 19 лютого

ЗМІ: в уряді України обговорюють обмеження на торгівлю з Польщею у відповідь на блокади 18 лютого

Зеленський розповів, чого чекає від Марка Рютте, коли той стане генсеком НАТО 17 лютого

Данія закликала Європу не ховатися за проблемами виробництва у постачанні зброї в Україну 17 лютого

Президент Чехії каже, що знайшов 800 тисяч снарядів для постачання в Україну 17 лютого

Зеленський: рішення Конгресу щодо допомоги Україні – це зараз ключове питання 17 лютого

Британська розвідка: Росія витратила мінімум 400 одиниць техніки, штурмуючи Авдіївку 17 лютого

Чи можна довіряти свої кошти та вкладати в навчання по криптовалюті 17 лютого