№17, вересень 2013

На Миколаївщині здано в експлуатацію першу сонячну електростанцію

У Миколаївській області, біля с. Таборівка Вознесенського району, відкрито першу сонячну електростанцію потужністю 29,3 МВт. Ще мінімум у шести районах області – Очаківському, Березанському, Казанківському, Первомайському, Миколаївському та Снігурівському – протягом нинішнього та наступного років планують встановити такі самі екологічно чисті електростанції.

Для делегації виїзного засідання на чолі з головою ОДА Миколою Кругловим генеральний директор представництва компанії Activ Solar в Україні Михайло Черевко провів екскурсію сонячною електростанцією і розповів, як вона працює.

Вартість будівництва СЕС сягнула більш як 900 мільйонів гривень. Електростанція розташована на майже 60 гектарах землі, орендна плата за яку надходить до місцевого бюджету.

Під час екскурсії учасники та гості церемонії відкриття Вознесенської СЕС дізналися також, що вона складається зі 121 тисячі 176 полікристалічних сонячних модулів, установлених у 4 ряди, та 27 інверторних станцій. Як зазначають міжнародні експерти, за своїм географічним розташуванням та сприятливими кліматичними умовами Миколаївська область є одним із найпріоритетніших регіонів для розвитку сонячної енергетики.

Окрім того, за словами представника компанії, на етапі будівництва Вознесенської СЕС створено майже 120 нових робочих місць, а після завершення монтажно­будівельних робіт для її обслуговування та експлуатації відкрито 20 постійних робочих місць.

Як зазначив Микола Круглов, реалізація таких інноваційних проектів є дуже важливою для розвитку регіону та держави загалом.

– Президент України Віктор Янукович постійно наголошує на тому, що нашій державі потрібно розвивати інноваційне виробництво, яке дає змогу модернізувати економіку, покращити інвестиційний клімат і створити нові робочі місця. Будівництво таких сонячних електростанцій і є зразком сучасної інноватики. Нові енергетичні потужності знач­но підвищать шанси місцевих громад із залучення нових інвестицій на свою територію, – зауважив голова облдерж­адміністрації.

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Генсек НАТО про гарантії безпеки від США: "Будь-які рішення щодо території має приймати Україна" Вчора, 26 березня

Збройним силам Британії дозволили абордаж суден "тіньового флоту" РФ у британських водах Вчора, 26 березня

Суд ЄС відхилив скарги п’ятьох росолігархів на санкції Вчора, 26 березня

Зеленський підтвердив, що США пов’язують свої гарантії безпеки з виходом ЗСУ з Донбасу Вчора, 26 березня

Домбровскіс: попри блокування 90 млрд для України, ЄС просувається в підготовці кредиту Вчора, 26 березня

В ЄС запустили процес приєднання до числа засновників Спецтрибуналу за агресію РФ 25 березня

Кубілюс продовжить "ракетний тур" для України у Швеції, Франції та Норвегії 25 березня

Угорщина припиняє постачання газу Україні до відновлення транзиту "Дружбою" 25 березня

ЗМІ: у Німеччині викрили ймовірних шпигунів РФ, що могли готувати напад на виробника дронів 24 березня

Уряд Молдови схвалив надзвичайний стан в енергетиці, не виключає віялових відключень 24 березня