№11, червень 2013
Сибір здавна вабив мандрівників величезними просторами, одвічністю природи, її дикістю, своєрідністю життя і корінних народів, і переселенців з інших країв. Таким Сибір залишається й у наші дні, ніби протиставляючи свою азіатську природну й соціальну знаковість цивілізованій Європі.
Мета експедиції – здійснити подорож човном по Єнісею від Красноярська до Ігарки (близько 2 тисяч кілометрів). Особливості одиночного плавання суворою рікою, деталі похідного побуту, пригоди буде відтворено в подорожніх щоденниках, фото й кінозвітах. Становлять інтерес дика природа Сибіру, його колорит, екологічна обстановка в регіоні. Один із головних пунктів наукової програми експедиції – дослідження самобутнього способу життя сибіряків – аборигенів, старовірів, переселенців (зокрема – українців), їхніх способів господарювання, вміння не тільки виживати, а й добротно, комфортно облаштовувати життя в умовах суворої природи далеко від цивілізованих центрів. Особливу увагу буде приділено вивченню нині майже зниклих навіть у європейській сільській глибинці традиційних народних ремесел і промислів, особливо рибальства, полювання, збирання грибів і ягід.
Підсумки експедиції буде висвітлено в газетних і журнальних публікаціях Росії та України, плановано також відзняти фільм про будні одиночного плавання, найцікавіші епізоди з життя природи й сибіряків.
Час здійснення експедиції – травень–серпень 2013 року.
Автор: Володимир СУПРУНЕНКО
Архів журналу Віче
|
№6 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Сибіга поверне Польщі свою державну нагороду через позбавлення ордена Зеленського
Угорський прем’єр розповів деталі зустрічі з Зеленським, говорили про Берегове
Мадяр розповів, як діяв проти України у ЄС і запевнив, що Орбан був проукраїнським
Навроцький постановив забрати у Зеленського орден через "героїв УПА" і пригрозив щодо ЄС
ЗМІ: Міноборони Німеччини зацікавилося ракетами двох українських виробників
ЗМІ: уряд Стармера закликатиме його готуватися до відставки
Фіцо після зустрічі з Зеленським каже, що має з ним "фундаментально протилежні погляди"
Зеленський таки поговорив із Мадяром на саміті ЄС
ЗМІ: Макрон та Мерц розкритикували Кошту за контакти з Кремлем
Мелоні назвала брехнею заяви Трампа про те, що вона "благала" його про спільне фото